Skocz do zawartości

Wyjazd Integracyjny Z Zaproszeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem pracownikiem zdalnym dla firmy z USA, z którą wiąże mnie kontrakt. Pracuje wykonujac szablony stron i wysyłające wyniki swoich prac pocztą lub na serwer. Pracuje oczywiscie w domu w Polsce. Ostatnio pracodawca zaprosił mnie na krótki pobyt w usa, w celach integracyjno - zawodowych czyli poznanie reszty ludzi itd. Pobyt byłby krótki - jakies 5 dni. Większośc kosztów pokrywa pracodawca. Teraz pytanie.O jaką wizę mam sie ubiegać ? . Za wszelkie odpowiedzi bardzo bardzo dziękuje.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj na infolinię do konsulatu, powiedziano mi że absolutnie nie mogę ubiegać się o wizę B1, że jade w celach rekreacyjnych i musze ubiegać sie o wize turystyczną. Ehh

Przypuśćmy jednak że jestem w stanie uzyskać list od mojego pracodawcy, w którym napisałby mi że jest to szkolenie, spotkanie zawodowe, jakaś negocjacja kontraktu. Czy to wystarczy ? Wszędzie jest opisane że potrzebuje jeszcze delegacje od firmy polskiej wysyłajacej na szkolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiza turystyczna obejmuje sporo 'powodow' wyjazdowych, jesli dostaniesz wize np. na 10 lat to raczej na pewno bedzie to B1/B2.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...aw_tourism.html

nie ma co kombinowac, tylko ubiegajac sie o wize podaj cel turystyczny i nie ukrywaj ze jedziesz na zaproszenie swojego pracodawcy, jesli Twoj pracodawca pokrywa koszty wyjazdu to mozna to zaznaczyc w odpowiednim polu formularza DS-156.

Byloby dobrze, gdyby firma napisala dla Ciebie oficjalne zaproszenie na papierze firmowym.

O ile wczesniej nie odmowiono Ci wizy za klamstwo lub przedstawienie falszywych dokumentow, nie powinienes miec problemu z otrzymaniem wizy.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...