Jump to content

Wyjazd Integracyjny Z Zaproszeniem


Recommended Posts

Witam!

Jestem pracownikiem zdalnym dla firmy z USA, z którą wiąże mnie kontrakt. Pracuje wykonujac szablony stron i wysyłające wyniki swoich prac pocztą lub na serwer. Pracuje oczywiscie w domu w Polsce. Ostatnio pracodawca zaprosił mnie na krótki pobyt w usa, w celach integracyjno - zawodowych czyli poznanie reszty ludzi itd. Pobyt byłby krótki - jakies 5 dni. Większośc kosztów pokrywa pracodawca. Teraz pytanie.O jaką wizę mam sie ubiegać ? . Za wszelkie odpowiedzi bardzo bardzo dziękuje.

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłem dzisiaj na infolinię do konsulatu, powiedziano mi że absolutnie nie mogę ubiegać się o wizę B1, że jade w celach rekreacyjnych i musze ubiegać sie o wize turystyczną. Ehh

Przypuśćmy jednak że jestem w stanie uzyskać list od mojego pracodawcy, w którym napisałby mi że jest to szkolenie, spotkanie zawodowe, jakaś negocjacja kontraktu. Czy to wystarczy ? Wszędzie jest opisane że potrzebuje jeszcze delegacje od firmy polskiej wysyłajacej na szkolenie.

Link to comment
Share on other sites

wiza turystyczna obejmuje sporo 'powodow' wyjazdowych, jesli dostaniesz wize np. na 10 lat to raczej na pewno bedzie to B1/B2.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...aw_tourism.html

nie ma co kombinowac, tylko ubiegajac sie o wize podaj cel turystyczny i nie ukrywaj ze jedziesz na zaproszenie swojego pracodawcy, jesli Twoj pracodawca pokrywa koszty wyjazdu to mozna to zaznaczyc w odpowiednim polu formularza DS-156.

Byloby dobrze, gdyby firma napisala dla Ciebie oficjalne zaproszenie na papierze firmowym.

O ile wczesniej nie odmowiono Ci wizy za klamstwo lub przedstawienie falszywych dokumentow, nie powinienes miec problemu z otrzymaniem wizy.

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...