Skocz do zawartości

Zarobki W Kanadzie


pawel1

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wyglada wymiana prawa jazdy amerykanskiego na kanadyjskie?

1. prawo jazdy amerykanskie musi byc conajmniej 2 lata, zeby mozna bylo go wymienic, prawka z niektorych stanow, z tych z ktorymi nie ma umowy o wymiane danych (np. IL) wymagaja sciagniecia z urzedu z USA historii jazdy, bez tego prawo jazdy nie zostanie wydane, lub data jego wydania bedzie przeniesiona z prawka USA

2. do tego trzeba na miejscu wykonac badanie wzroku, fotka, otrzymuje sie tymczasowy dokument papierowy, po kilku tygodniach plastik

@gal ja prawko robilem kilka lat temu w IL i udalo mi sie to w jeden dzien, wiec to prawda ze to kwestia stanu, a co do samego egzaminu to jesli Ci "zawodowi kierowcy" nie zdali w USA to zapewniam Cie ze nie zdadza i w kanadzie, przynajmniej w Ontario (nie mam doswiadczen z innych prowincji), niestety nie mozna sobie podejsc do ponownego egzaminu praktycznego na drugi dzien, czesto kolejki na egzamin praktyczny to 2-3 tygodnie czekania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie cuda, to ze w jednym miejscu sie nie da nie znaczy ze nie da sie w innym, z Twojej wypowiedzi wynika jakbym specjalnie chcial Cie oklamac - tylko po co ?

moze wypowie sie ktos z okolic chicago i potwierdzi lub zaprzeczy :-)

dwoch moich znajomych zrobilo prawka i ID w chicago w tym roku w ciagu jednego dnia, co prawda stali przed urzedem od 7 ale bez problemu, wiec wynika z tego ze nic sie nie zmienilo od kilku lat

nie wiem jak to wyglada w innych stanach/miastach np. w New Jersey czekali znajomi po kilkanascie dni na road test, tez w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...