Skocz do zawartości

Drukarka Hp Z Usa I Problemy Z Europejskimi Pojemnikami Z Atramentem ...


Wojtek-J

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Zdarza sie, ze do kupionego w USA laptopa otrzymujemy gratis drukarke (niektorzy zreszta sami je tam kupuja). Prezent jest mily, ale - przynajmniej w przypadku drukarek HP - po powrocie do Polski spotkac nas moze niemila niespodzianka.

Gdy amerykanski tusz skonczy sie, zakupiony europejski odpowiednik pojemniku z atramentem nie chce z drukarka wspolpracowac (drukarka sygnalizuje brak atramentu lub niewlasciwy pojemnik). Dlaczego?

Przypomina to troche sytuacje z krazkami DVD - niektore z nich sa regionalizowane i dzialaja tylko w odtwarzaczach z tego samego rejonu.

Firma HP wprowadzila regionalizacje w przypadku tuszow i drukarek w lipcu 2004 i trzyma sie jej do dzis. Amerykanska drukarka nie polknie europejskich pojemnikow z atramamentem i odwrotnie.

Na szczescie da sie temu zaradzic. Wystarczy zadzwonic pod numer 0 801 800 235 i poprosic o przekierowanie do dzialu technicznego (mowiac o regionalizacji drukarki).

W dziale technicznym podajemy wowczas model drukarki i czekamy, az konsultant otworzy jej specyfikacje (i generator kodow).

Postepujemy zgodnie z instrukcjami konsultanta, ponizej podam przykladowy przebieg regionalizacji, aby nie bylo to niespodzianka.

1. Przy wcisnietym przycisku "Zasilanie" drukarki naciskamy dziesieciokrotnie przycisk "Ponow", po tej sekwencji zwalniamy przycisk "Zasilanie".

2. Z wydrukowanej przez drukarke strony podajemy konsultantowi odpowiednie dane (strona zawierac bedzie kilkanascie ponumerowanych szeregow znakow, trzeba bedzie przeczytac np. 11, 15, 52, 62).

3. Wchodzimy do "Panel Sterowania" -> "Drukarki", klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonie drukarki i wybieramy "Wlasciwosci", a nastepnie "Preferencje drukowania".

4. W lewym dolnym rogu nowo otwartego okna znajduje sie logo "HP". Przy wcisnietym klawiszu "Ctrl" klikamy na nim dwukrotnie lewym przyciskiem myszy, otworzy sie aplikacja z tekstem "For use with support assistance only" na gornym pasku.

5. Pola od 41 do 45 uzupelniamy ciagiem znakow otrzymanym od konsultanta, sprawdzamy z nim nastepnie sume kontrolna, ktora pojawi sie w odpowiednim oknie aplikacji. Zatwierdzamy zmiany, zamykamy wlasciwosci drukarki.

6. Restartujemy drukarke, gotowe.

Watek ten napisalem, aby osoby napotkajace opisywany problem nie zniechecaly sie od razu - wytlumaczenie klopotow z europejskimi pojemnikami z atramentem jest proste, a obejscie problemu nie sprawia najmniejszych trudnosci. Rzecz w tym, ze nie kazdy zorientuje sie co jest przyczyna klopotow - moze oszczedzi to komus troche czasu spedzonego na nieudanych probach zmuszenia drukarki do wspolpracy z nowym, ale 'niedzialajacym' atramentem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe, a pytales sie jaki to ma powod czy sens???

Nie pytalem, ale to dosc proste - chodzi o pieniadze :)

Dokladnie tak samo wyglada chociazby sprawa filmow DVD. W jednym rejonie swiata filmy sa tansze (czytaj USA), w innym drozsze (czytaj Europa) - dodatkowo wydawane sa w roznych terminach.

Bez regionalizacji, przedsiebiorczy ludzie kupowaliby legalnie towar w USA i sprzedawali w Europie, 'szkodzac' europejskim firmom (chociaz pewnie zyskiwaliby klienci).

Aby do tego nie dopuscic, stworzono w specyfikacji DVD podzial na rejony swiata - wiekszosci odtwarzaczow i wielu plytom przypisane sa kody regionalne (jest ich 9 ogolnie, kodow regionalnych jest 5).

W ten sposob na europejskim odtwarzaczu DVD z kodem 2 nie odtworzysz filmu z USA z kodem 1. Omija sie to na przyklad poprzez wydawanie odtwarzaczy Multi-Region, plyt niezregionalizowanych (0), modyfikacje firmware odtwarzaczy, itp.

Gdy ktos kupi odtwarzacz (np. DVD-ROM w laptopie) w USA, ale zyje w Europie - w teorii stalby sie posiadaczem niefunkcjonalnego urzadzenia - moze go wiec zregionalizowac (tyle, ze na standardowym firmware tylko 5 razy). To tak w wielkim skrocie.

Z drukarkami jest dokladnie tak samo - aby ludzie nie sprzedawali tanszych pojemnikow z atramentem z USA czy Chin w Europie - HP wprowadzilo kody regionalne. Calkowita analogia do rynku krazkow DVD, drukarke podobnie jak odtwarzacz mozna zregionalizowac (chociaz nie wiem ile razy, wlasciwie o nic nie pytalem na infolinii, poprosilem tylk o kod).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...