Skocz do zawartości

Wiza H1 - B


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

być może informacje posiadane przeze mnie (a w zasadzie ich brak) może się wydać komuś irytujący, ale naprawdę nie mogę uzyskać wiedzy na ten temat. Mam obecnie wizę turystyczną, jednak chciałabym w lipcu wyjechac do USA, dołączyć do mojego ukochanego, dopóki nie skończy tam studiów (studiuje na akademii wojskowej, jest żołnierzem WP i musi wrócić po ich ukończeniu odsłużyć czas w wojsku, więc z pewnością nie "wsiąkniemy") - zostaną mu 2 lata.

Pytanie1: gdzie mogłabym znaleźć szczegółowe procedury nt. przyznawania wiz HB - 1? nie wiem jak sprawdzić czy się kwalifikuję, a docieram tylko do opinii o prawnikach i "mnóstwie papierkowej roboty". Jakie konkretnie dokumenty powinnam przygotować i czy będąc magistrem psychologii muszę się starać o amerykańską licecję?

Pytanie2: jesli powyższe się nie uda: czy mam szansę na uzyskanie wizy HB - 1 będąc już w USA, startując z turystyczną?

Niestety sama turystyczna nie pozwala mi na pracę, a to z kolei nie pozwoli mi się utrzymać:/

Pomóżcie prosze, to dla mnie bardzo ważne.

Z góry bardzo dziękuję:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako kompletny laik w tej dziedzinie moge Ci tylko powiedziec, ze o ta wize mozesz wystapic dopiero majac konkretnego pracodawce i umowe z nim.

co do licencji psychologa to najlepiej poszukaj na stronach psychologicznych w USA- moze nawet sa jakies fora, troche tu sie oglasza w polskich gazetach psychologow z Polski, wiec pewnie juz to wczesniej przeszli i moze cos doradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...