Skocz do zawartości

Silver Bay Seafoods - Craig


muzzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, kolejnych raz jade na Alaske, pierwsza polowe wakacji bede pracowal dla Yardarm Knot w Nakneku. O nich sie nie boja bo wiem ze robota bedzie. Jednak juz za wczasu szukam gdzie by tu sie wbic na kolejne zlecenie. Znalazlem oferte Silver Bayseafoods gdzie robote zaczynaja od 1 sierpnia. I teraz pytanie do forumowiczy, czy ktos byl w tym miejscu i pracowal dla tej przetworni? Duza czy mala? W sezonie maja po 12 czy 16h pracy?

Jak cos to i tak poplyne na Kodiak do APS, ale Craig mnie ciekawi bo wlasnie w tej czesci Alaski jeszcze nie bylem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hej, ja po raz 3 lecę do Petersburga, południowa część Alaski, sezon zaczyna się pełną parą w połowie lipca i trwa do połowy sierpnia ( 16 godzin praktycznie cały mc, początek i koniec sierpnia był wolniejszy sezon 2007 był o wiele lepszy od 2008 podobno 2009 ma być bardzo pracowity ale wiesz w sumie jak to jest, zależy od ilości ryb. Fabryka gdzie pracowałam zatrudnia ok 500 pracowników, więc z tego co słyszałam jest jedną z większych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja byłem w Silver Bay Sefood Fabryka nowka i rewelacja. Warunki, kasa, ludzie naprawde najlepsza fabryka podczas moich 4 letnich wojaży. Polecam . W tym roku organizuje wyjazdy na ta fabryke także jeśli masz pytania to pisz na gg - 3865 916 lub na maila r_ibek@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czółenko wszystkim. Widzę Robciu żeś się ustawił tu freezer liderek z Silver Bay. Jak tam zapijaczona ekipa z Wrocławia dotarła bezpiecnie do kraju? Bo zapijaczona ekipa z Zachodniej Ukrainy jakoś się trzyma. Jak możesz pozdrów resztę tej chałastry z Judo. Co do Craig jest nowa fabryczka "sreberka" także nie wiadomo jak ją poprowadzą rusza w tym roku w listopadzie zeszłego zaczeli ją budować. Z tego co wiem a jestem w Silver Bay od początku istnienia tej firmy Bunk House będzie na wodzie zapotrzebowanie dali na razie 29 osób ale pewnie będą przesyłać ludzi jakby co. Ciekawa tam będzie lodówka szczególnie ważna dla mnie jako że już dwa lata pracuję w lodówce to takich lodówek jakie ma Silver Bay nie widzieliście na pewno nigdzie w żadnej przetwórni na Alasce długo moge pisać nie chce mi się. Powiem tylko że ta nowa ma mieć 3 kondygnację widziałem projekt na urodzinach szefa ty z mejtnancu Nie wiem czy zainstalują już tam projekt mrożenia ryb w całosci itd. Ale panowie którzy się wybierają do Craig powiem tylko że lodówa tam naparza do -40F. Także hejka sam chciałbym, to zobacyć bo tylko eksperymentowalismy w zeszłym roku z taką małą lodówką czy się ryby nie rozpukną. Co do atmosfery w silver Bay to różnie bywa. Byli ludzie z PPT którzy powiedzieli że już nigdy nie wrócą do sreberka i dalej prą na zachód alaski. Moja dziewczyna tez nie chce tam wrócić i jedzie na półnoć. Problem tkwi w tym że pozatrudniano nowych menedżerów którzy w zeszłym roku pierwszy raz widzieli ryby na oczy. No i wiele nerwów miałem bo musiałem się zajmowac lodówką fish housem i case upem gdzie oczywiście wszystko było moją winą a menedżerki czyści. Ale wyszedłem na swoje. Jeśli chodzi o kasę to nie ma problemów tam zawsze są ryby długo by mozna o tym mówić mnie samemu zajęło rok jak poznałem wszystkie machlojki jak oni to robią itd. Powiem tylko że zeszły rok był gówno warty a i tak wyjechałem z ponad 10 000 Jak wytrzymasz nerwowo jedź, jeśli chodzi o kasę nie będziesz zawiedziony chodź dużo nie płacą jak ruszą ryby to jedzie po 16 przedtem było po 18 ale ubezpieczyciel się nie zgodził. Praca jest inna jak w innych kompaniach bo wszystko jest zautomatyzowane, dokładnie wszystko dlatego potrzebuja polaków żeby to wszystko działało:)

3481307 to móje gg jak ktoś ma ochote pogadać o Sitce. Acha co do Sitki jest jeden mankament... Knajpy są za blisko i przeważnie idzie po 1500 dolarów na wódę przywożenie spirytusu też nie pomaga próbowałem. Przywiozłem w sumie 6 litrów i poszło nie wiadomo kiedy. Postaram się zamieścić parę zdjęć z zeszłego roku pźniej. Acha sam bym się wybrał na maj gdzieś na zachód jak macie kontakty to napiszcie interesuje mnie maj do połowy czerwca lub 1 lipca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałam na Craigu dwa lata temu, co prawda w innej firmie niz Silver Bay . Miescina jest bardzo mała, widoki sliczne no i jest cieplutko, można nawet poplywac przy dobrej pogodzie :)

pamiętam, że najwiecej pracy bylo w sierpniu, potem było zdecydowanie wolniej, ale to wynikalo równiez z inncyh problemów jakie niewątpliwie firma miała ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodają chciałem jeszcze zaznaczyć że śmieszy mnie jak ktoś mi mówi że pracował w fabryce gdzie pracowało 300, 500 i więcej osób tak chyba największa na alasce. I co z tego u nas czasami robi mniej niż 100 a robimy po 30mln funtów ryb.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...