Skocz do zawartości

Seattle - Pierwszy Raz.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam (:

W wakacje wybieram się do Seattle. Będzie to moja pierwsza wizyta w USA. Z tym wiąże się moje pytanie: czy ktoś kiedykolwiek był w Seattle? Warto tam jechać? Jak wygląda rozmowa na lotnisku? Jakie pytania zadają? Może to głupio zabrzmi, ale jak przekraczałam granicę Egipt - Izrael to też przechodziłam przez taki wywiad na granicy i jakoś nie za miło to wspominam. Pytanie: "Czy masz broń?" ... ;/// Będę wdzięczna za wszystkie komentarze i podpowiedzi xd

Pozdrawiam.

Karola ^^ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Seattle i wedlug mnie jest to jedno z najlepszych miast w USA. Wiec warto odwiedzic - duzo do zobaczenia w miescie i mnostwo przyrodniczych atrakcji na okolo. Jak masz jakies pytania to wal smialo.

Co do rozmowy - prawdopodobnie standardowe pytania:

- Po co przylecialas ( i dodatkowe w zaleznosci od odp. )

- Na ile

I pewnie to tyle jesli przylecialas turystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carolina, odradzam serdecznie studiowanie w Seattle i dojazdy 60 mil z Olympii. Godzina to fikcja. Podczas rush hours dojazd I-5 do Tacomy (30 mil) potrafi zająć półtorej godziny. Sama studiowałam w ESL na University of Washington i dojeżdżałam raptem 15 mil z Redmond, co oznaczało od 45 do 60 minut jazdy autobusem pospiesznym w jedną stronę. A i tak dojeżdżałam po godzinach szczytu, bo szkoła zaczynała mi się po południu. Radzę szukać lokum gdzieś w Seattle, bo dojazdy cię wykończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam znalezienie czegos blizej jesli mozesz (gdzie znajduje sie twoja szkola w Seattle?). Do opisania polaczen autobusowwych miedzy Olympia-Seattle mozna uzyc eufemizmu "pozostawiaja wiele do zyczenia", a jedyna rozsadna droga, czyli I-5, podczas rush hour wyglada jak to opisala Neith. Niestety ze wzgledu na topografie jak i dotychczasowa "kulture" oraz historie poruszanie sie po Seattle i okolicznych miastach zajmuje duzo czasu ( przynajmniej do ~2020 roku kiedy skoncza budowac reszte nitek szybkiej kolejki ). Narazie Twoja opcja na dojezdzanie z Olympii to samochod czyli korki oraz autobus czyli mnostwo straconego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie w Seattle jest ta szkoła. Muszę do nich zadzwonić i się dokładnie dopytać.

Kurcze, to mnie zmartwiliście. Też się nad tym zastanawiałam ;// Samochód odpada, bo nawet nie mam prawka, więc chyba będę musiała się jak coś poruszać autobusami i stać w tych korkach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...