Skocz do zawartości

Studia W Stanach


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem na pewnej stronie, że średni koszt rocznego studiowania w CC( czesne, zakwaterowanie, jedzenie itp) to ok.15000$. Czy to prawda?Czy istnieją jakieś stypendia dla obcokrajowców?(np. sportowe, z moją druzyna koszykówki mam osiągniecia na szczeblu wojewódzkim , chociaz watpie zeby to w USA wystarczło).

Pozdrawiam

Mieszkam w NYC, takze o studiowaniu w NYC bede pisac. Miedzynarodowi studenci musza rejestrowac sie na 12 kredytow/semestr, czyli na pelny etat. Koszt za godzine kredytowa wacha sie w granicach $170-200. Pomnoz sobie razy 12 i Ci wyjdzie oplaca za semestr. Co do tych $15,000 to nie wiem, bo to zalezy gdzie ktos mieszka, ile placi za czynsz, jak i gdzie jada itd. Moze to smieszyc niektorych, ale jak zamierzasz sie stolowac na Manhattanie dzien w dzien, to sie w 30 tysiakach nie zmiescisz... haha. Just kidding ;P

Istnieja stypendia, ale w kazdej szkole oferuja inne i rozne maja wymagania. Nie pamietam, zeby u mnie w CC oferowali jakies sportowe stypendia. Ale za to daja za dobre wyniki w nauce i na tym Ci sie polecam skupic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...