Skocz do zawartości

Wiza J1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zakochanych w USA:)

Bardzo chciałabym wrócić do USA w te wakacje, z tymże po mniejszych kosztach niż za pierwszym razem...lecąc pierwszy raz wprawdzie o nic nie musiałam się martwić, ja wykładałam pieniążki a YTP załatwiało wszystkie formalności za mnie..wszystko ślicznie i pięknie ale za jaką kase...koszty nie są małe niestety ale z drugiej strony o nic nie trzeba sie martwić..

Ale teraz sytuacja wygląda tak, że dogadałam się z menedżerem hotelu w którym pracowałam, umowę o prace będę mieć, mieszkanie również, także YTP ( czy inna firma) potrzebna mi jest tylko do tego by załatwić wizę...ale to na pewno tez kosztuje..no więc mam takie pytanko czy ktoś może się orientuje jak to jest z tymi wizami J1, czy ja jako osoba z umowa o prace mogę się sama ubiegać o wizę? bez pośredników? czy właśnie na tym polega J1, że tylko można się o nią starać poprzez firmę która ma podpisana umowę z organizacją sponsorującą?

Ktoś się orientuje?

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do jakiejs agencji, mowisz jak wyglada Twoja sytuacja, jesli agencja jest powazna, dadza Ci czysty job offer, wysylasz go pracodawcy (mail, poczta, fax), pracodawca Ci go uzupelnia i odsyla. Przychodzisz z wypelniona oferta do agencji i ona wpisuja pracodawce do bazy. Fundacja z ktora wspolpracuja agencja zatwierdza Ci pracodawce i gotowe, mozesz leciec. Aha i dodatkowy plus, opcja programu z wlasnym pracodawca zawsze jest tansza! Jak ktos Ci powie ze to kosztuje extra to probuje Cie wyrolowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja korzystalam z identycznej opcji, nazywa sie to opcja z wlasnym pracodawca, pod warunkiem, ze Twoi pracodawca wypelni wspomnianego wczesniej job offera czyli po prostu da Ci umowe wczesniej niz po przyjezdzie do USA. w zeszlym roku najnizszym kosztem i bardzo sprawnie wyjechalam z BTC - ( sprawdzalam koszta na ten rok 349USD + 890pln. zaoparzono mnie we wszystko. radze tez dowiedziec sie o jakies promocje, w zeszlym roku organizowali pokazne obnizki. trzymaj sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...