Skocz do zawartości

Pomocy!


zdecydowana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Bardzo proszę o pomoc i jakiekolwiek rady!!!

Moja sytuacja wygląda następująco...

W roku 2005 ubiegałam się o wizę, będąc w ostatniej klasie liceum...dostałam na dwa tygodnie (bo tak chciałam i powiedziałam,ze chce spędzić tam tylko ferie). Miałam określony termin wyjazdu..i w marcu poleciałam...na lotnisku wbili mi półroczny pobyt..więc zostałam..międzyczasie zapisałam sie tam do szkoły..i zmnieniłam swoj status na studencki....upłyneło 3 lata..i wróciłam do PL z powodów rodzinnych..wróciłam w lutym 2008r. niedłogo po tym ubiegałam się znowu o wizę miałam wszystkie papiery ze szkoły i od sponsora..niestety dostałam odmowną odpowiedz...chciałabym tam wrócic i mieszkać juz na stałe..niestety obawiam się,ze moje szanse są żadne..Czy mogłe starać się ponownie o wizę? I kiedy najlepiej? czy muszę odczekać jakiś czas?? niedłogo upłynie rok od mojego powrotu..Mam tam chłopaka, który ma GC i obywatelstwo moze zrobic w przyszłym roku, wtedy moglibysmy załatwiac wizę nażeczeńską..ale ja nie moge dłóżej czekać..czy jest ktoś w stanie mi pomoc? o jaką wizę powinnam się starać teraz?? dziękuje za wszelkie rady i opinie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat problemow z uzyskaniem wizy po zmianie statusu byl juz poruszany na forum kilkukrotnie, na Twoja niekorzysc dziala oczywscie ten wyjazd dwutygodniowy, o ile mozna zrozumiec, ze ktos kto wybiera sie do USA turystycznie zmienia swoj status na studencki o tyle jesli dobrze rozumiem wyrazilas chec zostania w USA nie dluzej niz 2 tygodnie, konsulowie sie czesto denerwuja, ze ludzie od razu nie ubiegaja sie o wizy studenckie tylko cala sprawe zalatwiaja na okolo,

sam fakt ze zostalas w USA dluzej niz 2 tygodnie swiadczy o tym ze nigdy nie planowalas tak krotkiego pobytu (niezaleznie od prawdy tak to teraz wyglada)

rozumiem ze przez te 3 lata Twoj status byl legalny w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...