Skocz do zawartości

Doktorat A Wat, Doktoranci Na Wat


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, czy mozecie mi odpowiedziec na to pytanie:

Czy doktoranci moga jezdzic na WAT? Jak to wyglada skoro sa studentami, ale jednak to sa inne studia?

A teraz sprawa sie komplikuje, to pytania zadal mi znajomy Ukrainiec, ktorego brat robi doktorata na Ukrainie,

ale chce jechac przez Polske. I teraz zastanawiam sie czy ambasady moga roznic sie przepisami?

Tzn doktoranci na polskich uczelniach moga jechac, a na przyklad doktoranci ukrainscy juz nie?

Jak ktos zna podobne przypadki dajcie znac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAT moze miec inne przepisy dla kazdego kraju, przyznam szczerze ze nie wiem jak to jest z WAT'em na studiach doktoranckich, ale dwa lata temu pracowalem z jedna dziewczyna z Polski, ktora byla wlasnie na WAT i robila studia doktoranckie, wiec wnioskuje z tego ze mozna,

co do przepisow to nie ma znaczenia, gdzie sie ktos ubiega o wize na WAT, ale o to jakie ewentualne ograniczenia nalozono na rozne kraje, np. jeszcze dwa lata temu obywatelom Rosji bylo ciezko uzyskac wyjazd na WAT wiecej niz dwa razy, chociaz nigdzie nie znalazlem przepisu, ktory by to ograniczal,

inny przyklad, spotkalem osoby z innych krajow niz Polska, ktore w Polsce ubiegaly sie o wizy J1 na WAT (studiowaly w tym czasie w Polsce) i ich wizy nie byly wielokrotnego przekraczania granicy ("M") tylko 1, niby drobny szczegol, ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tym ze sa rozne ograniczenia na rozne kraje, kiedys na ukrainie, nie mozna bylo jechac na pierwszym roku i na ostatnim tylko na 2 3 4.

No i wlasnie dowiedziec sie o takich ograniczeniach chcialbym wiedziec, co z tego ze tu doktorant moze jechac, jak na ukrainie juz nie. Tym bardziej niemozliwe jest zeby szedl do konsulatu w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...