Skocz do zawartości

Wizyta W Konsulacie H1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno byłem na rozmowie o wize H1B w konsulacie w Warszawie. Oto moje doświadczenia, mam nadzieję że przyda się to komuś.

Pracuję w jednej firmie komputerowej a druga firma zasponsorowała moją wizę.

Na rozmowę umówiłem się z 2 tygodniowym wyprzedzeniem po otrzymaniu wszystkich dokumentów od firmy sponsora: I-797, I-129, Labor Condition Application (LCA), Education Evaluation Certificates, Offer Letter, Contract, Company Brochure.

W ciągu tych dwóch tygodni ćwiczyłem odpowiedzi na różne pytania jakie mogą być zadawane po angielsku.

W konsulacie przyjmowało trzech VO (Visa officer):

- facet z kitką w okularach - wszystkim dawał wizy

- łysy facet - przepytywał wszystkich długo i jednemu odrzucił wizę

- kobieta - trzymała każdego najdłużej

Ja trafiłem do kobiety, oto rozmowa:

VO: Dzień dobry!

Ja: Good morning!

VO: Please pass your documents

Ja: (dałem jej paszport i wszystkie wnioski)

VO: Please put your left middle finger on the scaner.

Ja: (położyłem)

VO: Ok, good

VO: So you work for AAAA company

Ja: Yes madam

VO: So it is sending you on delegation, right?

Ja: No, madam I am going to work for BBBB company

VO: Oh, so you are chaging your employer?

Ja: Yes

VO: Why do you want to change?

Ja: BBBB company offered me better conditions, I will be working for some big names in the USA like CCCC, DDDD, EEEE. These companies are BBBB clients. I want to gain international exposure and work on big projects solving complex problems. Besides they offered me better salary.

VO: Oh, how much did they offer you?

Ja: XX$ per year

VO: And how much do you earn here?

Ja: XXzł per month

VO: Yes that is much more, especially now, considering the exchange rate.

Ja: Yes

VO: Sir, I am issuing you a visa, in five working days a courier will bring you your passort, here is the confirmation.

Ja: That is all?

VO: Yes

Ja: Thank you

Moje rady:

- trzeba koniecznie prowadzić rozmowę po angielsku. H1B to wiza pracownicza, applikant chce pracować w stanach więc chyba musi umieć mówić po angielsku.

- ubrać się w strój biznesowy - garnitur (ja byłem w garniturze). Applikant H1B jest profesjonalistą których w stanach brakuje dlatego są sprowadzani na wizach H1B. Trzeba więc wyglądać jak profesjonalista.

- przygotować się do rozmowy ćwicząc możliwe pytania i odpowiedzi. Wiz H1B niechętnie się udziela. Przećwiczyć pytania ktore są na stronach http://www.immihelp.com/visas/ i http://path2usa.com/

- poczytać strony wyżej wymienione i mieć wszystkie dokumenty tam podane, które potwierdzają wykształcenie, doświadczenie i umiejętności aplikanta mimo że na stronie ambasady nie będzie napisane że takie dokumenty są potrzebne.

- być pewnym siebie, odpowiadać na pytania jasno i precyzyjnie i sprawiać wrażenie osoby która jest tym profesjonalistą, który jest niezbędny w stanach.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...