Skocz do zawartości

Samolotem czy autobusem do Londynu?


Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zamierzam wyjechac do Londynu,do pracy.

czy moze ktos mi pomoc i doradzic jakim transportem?Autobusem czy samolotem?Slyszalem,ze na lotniskach zle traktuja Polakow i czesto nie wpuszczaja na "cudowna wyspe".Chce leciec z Berlina tanimi liniami,taki sam koszt jak autobusem ale zamiast 16 godzin-1 godzina w samolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie poleca3bym samolot. W zesz3ym roku lecia3em AirBerlin za 99EUR (w dwie strony). Wydaje mi sie, ?e ryzyko jest podobne, a wygoda nieporównywalna. Pamietaj, ?e tanie linie lotnicze lataja na Stansted, które le?y nieco poza miastem. Do kosztów musisz doliczya bilet na kolejke Stansted-Londyn (oko3o 20 GBP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje.Tez mysle ,ze ryzyko to samo,a wygoda bez porownania,no i koszty podobne.Z wyjazdem po 1.05. to nie wiem czy to dobry pomysl.Nie mam nagranej pracy i bede szukal po dotarciu na miejsce.Wydaje mi sie ,ze po 1 maja zrobi sie tloczno od poszukujacych pracy na wyspach dlatego chce wyjechac jeszcze w marcu.

Mam jeszcze jedno pytanie:Gdzie latwiej o prace :W Londynie czy dalej na polnoc,a moze w Szkocji?

Pozdrawiam.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zalezy chyba od rodzaju pracy jaka chcesz wykonywac ale generalnie jest tloczno w Londynie i schodzi troche zanim sobie cos znajdziesz. Podstawa to jezyk a potem szczescie. Widzialam wielu Hiszpanow, Francuzow, ktorzy wracali do domu po nieudanej probie zahaczenia sie w Londku.

Znajomy przyjechal bez znajomosci angielskiego i szukal pol roku dokladnie chodzac od budowy do budowy az w koncu nauczyl sie podstaw i sie zalapal. Dzieki Bogu jego kobita miala prace od poczatku to sie utrzymali.

Inny szukal w Londku, zostal naciagniety na troche kasy tu i tam przez rozne pseudo agencje pracy i w koncu pojechal na polnoc i tam zostal najety w szklarni.

Najwazniejsze to nie poddawac sie, probowac i wierzyc w siebie.

Warto wiedziec ze tutaj jest prawnie uregulowane ze za posrednictwo pracy nie pobiera sie kasy od poszukujacego.Do dziela! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące później...

Ja jadac do Londynu za pierwszym razem to jechalem autobusem !!!24h!!!!! , istna katorga, na poczatku chcialem tak jecahc bo myslalem ze bezpiecznije i ze zobacze cos po drodze , jednak okazalo sie inaczej nie dosc ze poroz dluga to widoki po drodze to same autostrady.

Zdecydowanie polecam samoloty za drugim razem tak zrobilem i teraz nie wyobrazam sobie innego transportu . podroz do Londynu -Stansed ok,2,h :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...