Skocz do zawartości

Opcje Slubu Zaraz Przed Przyznaniem Green Card


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytanie.

Mieszkam w stanach i sponsoruje sie na na green card przez pracodawce. Dostalem juz ostatnie zatwierdzenie i czekam teraz na rozmowe z konsulem lub na list z green card.

Moja narzeczona jest tutaj nielegalnie (przesiedziala wize), z tego co wiem to gdy wezme teraz slub z osoba legalna to ona dostanie green card razem ze mna. Niestety tu pozostaje tylko opcja jej cichego wyjazdu ze stanow np. przez Mexico lub Kanade i powrot do stanow na wizie turystycznej. Troche boimy sie ryzykowac ze przy jej powrotnym wjezdzie do stanow moga ja sprawdzic i wykryc ze przesiedziala wize.

Czy jest taka opcja ze wyjedziemy razem cicho ze stanow, w Polsce wezmiemy slub, ja wroce do stanow (mam specjalna wize wyjazdowa) i dolaczyc ja do mojego wniosku na green card. Czy jest szansa ze ona dostanie green card w Polsce i dojedzie do mnie?

Z gory dziekuje za odpowiedzi!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie www.prawoimigracyjneusa.com znajdziesz taką inforację, która była, jest i prawdopodobnie będzie jeszcze długie lata aktualna, a mianowicie:

"Generalnie jesli ktos 'przesiedzial' wize od 180 dni do roku czasu => podlega pod 3-letni zakaz powrotu do USA, jesli ktos byl w USA nielegalnie przez rok i wiecej => podlega pod 10-letni zakaz wjazdu do USA. I nawet gdyby zostala ta osoba przepuszczona przez odprawe w Polsce to bedzie cofnieta z lotniska w USA gdzie kazdy sprawdzany jest bardzo szczegolowo.

Czy jest w ogole mozliwosc zalegalizowania statusu jesli 'przesiedzialo sie' wize turystyczna ? Tak, ale moga to zrobic tylko osoby, ktore poslubia obywatela amerykanskiego, a malzenstwo zostanie zawarte z milosci i w dobrej wierze."

Więc jedna rada - niech ona nigdzie nie wyjeżdża! Opuści Stany i nie wróci chyba, że dostanie waiver - ale na to są bardzo marne szanse.

Poczytaj dobrze to forum i wszystko zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...