Skocz do zawartości

Wiza J-1 Z Uk, Problem Z Ds-2019


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Studiuje w Glasgow i dostalem oferte wakacyjnych praktyk na Harvard Medical School z mozliwoscia rozciagniecia programu do Masters. Problem jest tylko taki, ze na praktyki moga tylko przyjechac studenci, ktorzy maja minimum tytul BSc. Ja ten tytul bede mial dopiero 26 maja. Tylko, ze planowe rozpoczecie praktyk mam 1 czerwca. Wie moze ktos, jak dlugo trzeba czekac na przyslanie DS-2019 z amerykanskiej uczelni i czy jest mozliwosc umowienia wizyty w konulacie przed otrzymaniem DS-2019, a dopiero potem to dostarczyc?

Moja sytuacja jest dosc trudna, gdyz nie mam jeszcze BSc, a jest to wymagane przy DS-2019 na Harvardzie, a okienko na otrzymanie wizy to tylko jeden tydzien w moim przypadku (miedzy 26 maja, a 1 czerwca). Ma ktos moze pomysl, jak to zalatwic, bo mnie powoli zaczynaja nachodzic czarne mysli, ze to wszystko sie nie uda?

Bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostarczenie DS to kwestia 5 dni expressem, ale ale, w przypadku ds2019, papiery (czyli paszport, wnioski 156, 158, 157, oraz 2019) musze poleżec tydzień w ambasadzie. Tak przynajmniej wyglada to w Polsce, tak wiec nawet jesli ds dostaniesz zalozmy 30 Maja, to dopiero za tydzien pojdziesz do ambasady. Chyba ze w Anglii nie ma takiego wymogu, wtedy umawiasz sie na wizyte 30 Maja, agencja szybko wysyla Ci DS, idziesz do ambasady, rozmawiasz i dostajesz wize.

Albo ustal sobie 3 daty rozmow, na wypadek gdyby DS Ci się spóźnił. 29,30 lub 1 Czerwca.

No i bedziesz musial poprosić żebyś w ten sam dzień otrzymał paszport, czasem tak wydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...