Skocz do zawartości

Wiza J1 Wazna 5 Lat - Z Czym To Sie Je


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wlasnie wczoraj otrzymalem paszport i okazalo sie ze moja wiza J1 jest wazna do 26 kwietnia 2014 roku.

Co to oznacza z czym to sie je i na co mi to bedzie pozwalac.

Jest to dla mnie o tyle dziwne ze nawet nie bylem w ambasadzie na rozmowie bo okazalo sie ze jesli bylem w zeszlym roku na WAT to jadac w tym roku na WAT nie musze jechac do ambasady.

POzdrawiam

Presses

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo prosze;)) Mialam dokladnie taka sama sytuacje! Bedac au pair (visa J1) przedluzylam program o rok przylatujac w 2006 roku do kraju po nowa wize i dostalam na 5 lat (wazna do 2011)! wszyscy sie dziwili (w tym i ja!) z jakiej racji na 5 lat, skoro visa J1 idzie w parze z forma DS2019. Tym samym skoro DS2019 mialam wazny kolejny rok, czyli 12 miesiecy to po uplywie tego czasu wiza J1 sama w sobie nie jest wazna. Po skonczonym programie wrocilam do polski, by skonczyc studia i teraz chce wyjechac na program w&t/camp i w biurze (pytalam w kilku biurach) mowili mi, ze musze od nowa starac sie o wize J1. A przeciez mam wbita wize w paszporcie J1 wazna do 2011!?

..skoro wiec i Ty masz wbita na 5 lat to moze wszystko jest ok? i wjezdzajac na J1 do stanow musisz miec jedynie waznego DSa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze zeby sie pomylili, moja kolezanka z Bosni w zeszlym roku jadac na WAT dostala wize J1 na 2 lata, siedziala w stanach do konca pazdziernika, czyli na normalnej wizie teoretycznie przedluzyla podyb. W tym roku starajac sie o WAT nie miala zadnych problemow i leci - nie rozmawialem z nia tylko czy dostala nowa wize ale widze ze musze sie zapytac.

Juz mysalem ze to przez to ze ubiegalem sie o J1 jako student w australii - ichniej uczelni - i to jest powodem tego zajscia

Pozdro

Presses

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze przedluzyla pobyt nie jest jeszcze niczym strasznym w przypadku J1, mam wielu znajomych, ktorzy siedzieli dluzej niz 30 dni (na zwiedzaniu) i rok w rok sa w USA na WAT

trudno gdybac czy nikt tego nie sprawdza, czy poprostu nie przywiazuja do tego takiej wagi, w koncu jesli ktos staje po kolejna wize za rok to widza ze dana osoba wrocila ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...