Skocz do zawartości

Przerejestrowanie Samochodu


Leonti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W 2007 roku kupiliśmy z bratem samochód w Stanach (Colorado).

Zarejestrowaliśmy go na brata więc on jest jego właścicielem na papierze.

W tym roku jadę sam, a chciałbym tego samochodu używać.

Więc tak sobie myślę - jak pójdę go przerejestrowywać (bo stara rejestracja była tylko na rok), czy wystarczy powiedzieć żeby wpisać mnie jako właściciela podając TITLE samochodu?

Czy muszę mieć od brata papier na którym jest napisane że przekazuje mi samochód? Jeśli tak, to jak taki papier ma wyglądać?

Leonti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W 2007 roku kupiliśmy z bratem samochód w Stanach (Colorado).

Zarejestrowaliśmy go na brata więc on jest jego właścicielem na papierze.

W tym roku jadę sam, a chciałbym tego samochodu używać.

Więc tak sobie myślę - jak pójdę go przerejestrowywać (bo stara rejestracja była tylko na rok), czy wystarczy powiedzieć żeby wpisać mnie jako właściciela podając TITLE samochodu?

Czy muszę mieć od brata papier na którym jest napisane że przekazuje mi samochód? Jeśli tak, to jak taki papier ma wyglądać?

Leonti

na samej gorze NOTICE OF TRANSFER w miejsce new owner wpisujesz brata i siebie

po drugiej stronie w secji D robisz to samo i potrzebujesz dodatkowo podpis brata.

nie zapomnij zabrac ze soba registration i aktualne safety check

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi o to, że jadę sam, a TITLE jest w Stanach razem z samochodem. Więc nie będzie możliwości uzyskać podpisu brata na samym TITLE.

A jak on mnie go "sprzeda" (taka sama umowa jak przy kupnie) to czy musi też podpisać się na TITLE? Czy wystarczy tylko umowy?

Leonti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Title musisz podpisac sie osobiscie jako nowy wlasciciel a brat jako stary. Innego wyjscia nie ma. Nie namawiam nikogo do falszowania podpisow, ale w tym wypadku chodzi tylko o 1 podpis!!! Ktorego i tak nikt nie sprawdza.

Nowy wlascicie(ty) idzie do DMV oddaje Title, dostaje inne na swoje nazwisko i juz po sprawie.

Stary wlasciciel nigdzie nie idzie, wysyla tylko listownie notice of transfer z danymi nowego wlaciciela.

Cala akcja jest tak skomplikowana jak kupienie frytekw mc donalds:)

Poczytaj sobie na stronie dmv co i jak http://www.colorado.gov/cs/Satellite?c=Pag...-MV%2FRMVLayout

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...