Skocz do zawartości

Jak Sie Poruszac Po Nowym Jorku?


Sylvaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam>Niedługo lecę do Nowego Jorku będę lądował na JFK.Z tamtąd będe musiał dostac się PORT AUTHORITY(625 8TH AVE).Jednak nie mam zielonego pojęcia jak tam sie dostac ja wiem ze najlepiej było by wziąść taksówke ale wolałbym nie.W nowym jorku mam byc jakos 14.15 a tam(na tym dworcu) musze byc o 22.45 wiec powinnam sie wyrobić.Tylko niewiem jakie bilety kupic.Czy tam tez są takie jedniodniowe jak w Wawie np ze na wszystko czy trzeba inne kupowac.Byłbym wdzieczny ze wszytkie informacje.Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadasz w Air Train i dojeżdżasz do metra (na Jamaica Station lub Howard Beach Station).

Czasu masz aż nadto, jeszcze zdążysz połazić po Manhattanie.

Powodzenia.

Aha jeszcze linki, pierwszy do strony JFK, drugi do MTA (NYC Transit - subway`e, autobusy).

Z tych stron możesz sobie druknąć mapki, tam będziesz miał wszystko jak na dłoni.

http://www.panynj.gov/airtrain/

http://www.mta.info/nyct/maps/submap.htm

Nie martw się - Nowy Jork to wspaniałe miasto jeżeli chodzi o komunikację miejską.

Czytaj co jest napisane na stacjach, a na pewno się nie zgubisz.

Cena za przejazd metrem to 2$.

Air Train bodajże ok. 5$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam>Niedługo lecę do Nowego Jorku będę lądował na JFK.Z tamtąd będe musiał dostac się PORT AUTHORITY(625 8TH AVE).Jednak nie mam zielonego pojęcia jak tam sie dostac ja wiem ze najlepiej było by wziąść taksówke ale wolałbym nie.W nowym jorku mam byc jakos 14.15 a tam(na tym dworcu) musze byc o 22.45 wiec powinnam sie wyrobić.Tylko niewiem jakie bilety kupic.Czy tam tez są takie jedniodniowe jak w Wawie np ze na wszystko czy trzeba inne kupowac.Byłbym wdzieczny ze wszytkie informacje.Pozdraiwam

Na calodniowe przejazdzki metrem bo taka karte potrzebujesz (nielimitowane przejazdy kupujesz 1 day fun metro card za 7,50 i jezdzisz caly dzien dookola metrem i transferami na autobus

wiecej na stronie

http://www.mta.info/metrocard/mcgtreng.htm#unlimited

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie za rady

a jak jest z bezpieczństwem na manhatnie.Czy nie ma wogole sie czego obawiac, chcialbym zobaczy time sqare ,wall street ,stefe zero, medison sqare garden i cos tam jeszcze bo autobus mam o 22.45 ze wspomnianego port authotity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Manhattanie mozesz sie tylko obawiacz rzeszy turystow wrecz tlumy i tego ze ci sie w glowie zakreci

Nowy jork jest bardzo bezpieczny.Nie mozesz pokazac ze jestes turysta w metrze czasem moze cie zagadac jakis koles czarny i zechce ci sprzedac karte metra lub cos podobnego ale omijaj takich gostkow zawsze nie dziekuje mam wszystko co potrzeba.

Natomiast jesli kogokolwiek zapytasz o pomoc zawsze ci pomoga tak ze dont worry be happy.

Naprawde NYC jest bezpieczny ale to bardzo duze miasto wiec pewne regulaminy wielkomiejskie obowiazuja.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...