Skocz do zawartości

Jak załatwic H1B w USA?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kochani zamierzam wyemigrować na stałe do USA, gdyz w Polsce dla siebie nie widzę przyszłosci. Moze ktos bedzie mi wstanie udzielic odpowiedzi na temat wizy H1B. Dokladnie chodzi mi o to czy moge sie o nia ubiegac na terenie USA? Zamierzam wjechac do Stanow na wizie F-1 lub B2. Na stronie ambasady USA jest informacja, ze od dnia 16 lipca 2004 posiadacze wiz typu E, H, I, L, O i P będą mogli starać się o ich wystawienie jedynie poza granicami USA. Chyba w moim przypadku jest to nie istotne?

Za odpowiedz z gory dziekuje.

Marek 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kochani zamierzam wyemigrować na stałe do USA, gdyz w Polsce dla siebie  nie widzę przyszłosci.  

Jak masz korzeń, to się ożeń (z obywatelką US) :wink:

Nie będziesz musiał końńńńbinować :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kochani zamierzam wyemigrować na stałe do USA, gdyz w Polsce dla siebie  nie widzę przyszłosci.  

Jak masz korzeń, to się ożeń (z obywatelką US) :wink:

Nie będziesz musiał końńńńbinować :!:

"Korzeń" mam i slub z "amerykanką" w moim przypadku nie wchodzi w rachubę. Dlatego musze wjechać do USA na wizie studenckiej (np. kurs jezykowy) lub turystycznej, a nastepnie zamienic swoją wize na pracowniczą. Najprostszym sposobem byłoby wjechac na wizie J-1, ale z tego co sie dowiedziałem są poważne problemy z przejsciem na wizę pracowniczą z powodu koniecznosci powrotu na okres 2 lat do Polski.

Mimo wszystko dzieki za pomysł. Zawsze to jakies rozwiazanie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak pojedziesz na wizie J1 - poprzez internship wcale nie musisz dostać wbitej sekcji 212 a więc jest duża szansa że nie będziesz musiał odbywać 2 rocznej karencji w Polsce po powrocie z internshipa....a zawsze jeszcze jest możliwa instytucja, która nazywa się waiver, dzięki której można starać się o anulowanie tej nieszczęsnej sekcji.

http://uscis.gov/graphics/howdoi/exchvisit.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...