Skocz do zawartości

Najlepsze Miejsce Do Zamieszkania?


w.Raw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na początek historia, jak z bajki. Mama poznała Polaka z obywatelstwem US w styczniu przez internet. W lutym przyleciał do Polski, by 14 w Walentynki się oświadczyć. Fajny facet, troskliwy i przede wszystkim normalny. Wylecieli do Stanów w lutym - mama na wizie turystycznej. Krótko potem w Las Vegas ślub. Teraz załatwiają papierkową robotę - najprawdopodobniej w sierpniu przyleci do Polski, by pobyć tu do grudnia. Wylecimy razem z bratem na święta, sylwester, a ja jeszcze pobędę tam miesiąc jeżdżąc na nartach i wracam do Polski. Mama z bratem zostają. Miejsce pobytu to Aspen, Colorado. Po maturze w Polsce wylatuję do Stanów na stałe. Odnośnie studiów to jeszcze się orientuję, nie będę pytał co i jak, gdzie za ile. Jednakże wiedząc, że będę tam mieszkał, zresztą już od wielu lat wiedziałem, że nie chcę wiązać się z Polską - myślałem od Wyspach do początku obecnego roku - chciałem się Was zapytać, gdzie warto zamieszkać w Stanach. Wschodnie czy Zachodnie Wybrzeże? Chciałbym tam studiować, mieszkać, może założyć firmę. Nie znam się aż tak na geografii Stanów Zjednoczonych, lecz chciałbym, by było to miejsce ciepłe, nie za dużo opadów, mili ludzie, dobra komunikacja, dobre perspektywy na znalezienie pracy, brak obaw o powodzie, tornada.

Pierwsze myśli, chyba jak każdego Polaka - Miami, NY, Kalifornia, Chicago... lecz w sumie wiem tyle co każdy.

Proszę o sugestię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się aż tak na geografii Stanów Zjednoczonych, lecz chciałbym, by było to miejsce ciepłe, nie za dużo opadów, mili ludzie, dobra komunikacja, dobre perspektywy na znalezienie pracy, brak obaw o powodzie, tornada.

Widze, ze szukasz czegos gdzies w poludniowych stanach, niestety takiego miejsca, ktore odpowiada Twojemu opisowi nie ma.

Najblizej twojemy opisowi jest do niektorych wiekszych miast w Kaliforni (zamiast tornad/powodzi sa pozary/trzesienia ziemi niestety). Moze Phoenix w AZ (ale tam, zreszta jak w wiekszosci miast w Stanach, lezy komunikacja). Moze ktores z miast w Teksasie (Austin albo San Antonio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stany sa bardzo wielkie a zarazem bardzo zroznicowane glownie jesli chodzi o klimat, ludzi i mozliwosci samorozwoju

zupelnie inaczej jest mieszkac w Chicago czy NYC, jeszcze inaczej na Florydzie, inaczej w Californi, inaczej w gorach Colorado czy w suchym pustynnym klimacie Nowego Meksyku i Arizony

musisz sobie zadac pytanie co chcesz w stanach robic, jaki tryb zycia lubisz prowadzic, jaka pogode wolisz itd - jesli jestes fanatykiem wycieczek gorskich i wspinaczki polecalbym Colorado,

ale jesli nie znosisz dlugiej zimy to Colorado raczej odpada, w zamian moze byc Nowy Meksyk czy Arizona tam znajdziesz gory ale nie bedziesz chodzil po sniegu przez 8 miesiecy w roku

jak lubisz slonce i lato praktycznie przez caly rok, atmosfere plazowa i bikini to Floryda ewentualnie California, a jak wolisz szybki ped zycia i ciezka prace to jedz do Chicago

chociaz mozliwosci pracy i ksztalcenia znajdziesz wszedzie takze wszystko zalezy od Ciebie a jak ewentualnie do konca nie wiesz co tak naprawde lubisz i chcesz robic to po prostu po probuj w innych miejscach, troche pomieszkaj w Chicago zobaczysz jak jest potem sie mozesz przenies na Floryde sprobowac tam troche a potem w gory do Colorado itd .

Usiac na internecie i zacznij szukac pracy po calych stanach gdzie dostaniesz satysfakcjnujaca Cie prace to tam pojedziesz sobie pomieszkac i zobaczysz co jest grane moze odnajdziesz sie gdzies w Arkansas w malej pieknej miejscowosci na jeziorami o ktorej nawet nikt specjalnie nie slyszal, jak powiedzial Forest Gump "life is like box of chocolate you never know what you gonna get" - hahhaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałbym również chętnie opinii o Chicago, najlepiej od rezydentów... z tego co widzę Phoenix jest ładnym miejscem do zamieszkania. Zapomniałem dodać, że chętnie chodziłbym na różnorakie imprezy, targi. Więc stadiony, hale expo itp. Które miasto ma najwięcej imprez kulturalnych wszelkiego rodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, pierwsze marzenia, pomysły na życie w Stanach to okolice Miami, Kalifornia lub Chicago. Chyba będę rozmysłał nad okolicami Chicago. Mógłbym Was prosić o jakiś mały referacik o życiu, kulturze, rozrywce, klimacie, ludziach i ciekawostkach związanych ze stanem Illinois?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...