Skocz do zawartości

Pytanie O Paszport?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, chcę się starać o wizę turystyczną w najbliższym czasie i takie pytanie mi się pojawiło. Obiło mi się o uszy, że trzeba mieć, albo przynajmniej warto - paszport biometryczny. Ja mam z czerwoną okładka, ale jeszcze bez danych biometrycznych. Jest jeszcze ważny, więc średnio mi się uśmiecha go teraz wymieniać. Co o tym myślicie, wymienić na biometryczny? Trzeba czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie nie trzeba.

Natomiast jeżeli poza wyjazdem do USA planujesz jeszcze teraz lub w nieodległej przyszłości wypad np. do Kanady to warto.

Bo i tak Cię nie ominie wyrobienie biometrycznego lub płacenie za wizę kanadyjską.

Ogólnie "manie" paszportu i wizy z podobną datą ważności (zakładam, że będziesz miała wizę 10-letnią) jest dość wygodne.

W przyszłości odpada jeżdżenie z dwiema książeczkami.

Tak więc ja na Twoim miejscu bym wymienił.

Zwałszcza, że o ile nic nie zmieniło się w przepisach (ale sprawdź to jeszcze) to wyrabiając nowy paszport płacisz jedynie za lata "wykorzystane" w starym.

Oczywiście jeżeli masz konkretny powód dla którego musisz ten stary paszport wymienić przed upływem ważności.

Czy chęć wjazdu bez wizy do jakiegoś kraju takim powodem dla naszych urzędników jest, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...