Jump to content

I-539 Kilka Pytań


Recommended Posts

Witam. zaczałem kompletowac dokumenty do rzadu o zmiane statusu. Dostałem I-20 z Collegu, liste wszystkich dokumentów które należy wysłać, i mam jeden mały problem a właściwie dwa problemy. Otóz moj bank statement jest na inny adres pod którym wynajmowałem mieszkanie, a I-20 jest na inny adres pod którym mieszkam teraz. I nie wie m jaki adres wpisać w formularzu I539. Czy myślicie ze może być przez to problem?

1. Czy miejsca ktore mnie nie dotycza mam po prostu opuścić czy wpisac cos typu N/A albo jeszcze inaczej??

2. Czy w dacie wazności obecnego statusu mam wpisać ta date ktora jest na wizie a wiec w moim wypadku 25 Październik???

3. Pytanie 3h. Mam wpisac moich pracodawców i dodatkowo zrobic ksero wiz poprzednich czy dołączyć ksera DS 2019. Czy moze i to i to??

4. PART 7 signature of person preapring form... czy jesli sam wszystko wypełniam to musze tam tez sie podpisywać???

5. Pytanie dotyczy początku PART3. Jest tam pytanie: I/We request that my corrent or requested status be extended until... Czy mam wpisac tu date planowanego zakończenia studiów w USA czy opuścic ten paragraf?

6. Początek paragrafu 4. Pkt2. Foreign Address. Czy to ma być mój polski adres??

Link to comment
Share on other sites

może troszkę wybiegam w przyszłość, ale może któreś z poniższych informacji Ci się przydadzą. Tak w ogóle to podobno bardzo dużo osób dostaje potem RFE (request for evidence) jak np. ja i lepiej być do tego przygotowanym. Po pierwsze trzeba zbierać statementy z banku Twojego albo Twojego sponsora. Warto też robić dużo zdjęć w różnych miejscach i zbierać bilety ze wszytskich miejsc, które się odwiedziło - mi np. kazali opisać i przedstawić DOWODY tego co robiłam w USA przez cały ten czas. Lepiej mieć to na uwadze już teraz.. tak na wszelki wypadek..

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...