Skocz do zawartości

Czekajac Na Przedluzenie Wizy Turystycznej...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jestem nowy na forum, i mam szybkie pytanie. Podczas ostatniego pobytu w Stanach chcialem przedluzyc wize turystyczna. Wszystkie papiery dotarly przed wygasnieciem daty na i94, na odpowiedz czekalem okolo 2 miesiecy (i94 bylo na trzy) czyli naturalnie po wygasnieciu daty wyjazdu na i94. Sprawdzalem to wielokrotnie i wiedzialem (a moze myslalem ze wiedzialem) od lat, iz czekajac na odpowiedz z USCIS jestem tam legalnie. Dzisiaj zadzwonilem do ambasady USA w Krakowie, i gdzie przypadkiem dowiedzialem sie, ze to nieprawda. Nawet czekajac na odpowiedz, musze wyjechac przed wygasnieciem daty na i94.

Wiec jak to jest?

Dzieki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pani" z konsulatu sie najzwyczajniej nie znala, albo niedokladnie przedstawiles jej swoja sytuacje

zawsze trzeba miec na uwadze, ze jak sie dzwoni do konsulatu/ambasady, to uzyskane w ten sposob informacje (zwlaszcza jesli dotyczy to konkretnej sytuacji) sa czesto nieprawdziwe - oni tam nie sa od udzielania informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Chociaz generalnie brzmiala, jakby byla prawniczka.

Dzwonilem tam po to, zeby uzyskac informacje, czy musze wystepowac o nowa wize, jako iz nie udalo mi sie przedluzyc poprzedniego pobytu. Na co powiedziala, ze nie, ze mam multiple entries i promesa dziala nadal, aczkolwiek czy mnie wpuszcza na granicy to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

ja mialem taka sama sytuacje

bylem wczesniej w usa i bedac tam jeszcze wystapilem o przedluzenie wizy, po czym wrocilem do polski

ostatnio postanowilem jechac na wakacje na usa

bylem pare dni temu w londynie po nowa wize (mieszkam w uk) i urzednik zapytal sie dlaczego majac wize w paszporcie na 3 miesiace napisalem we wniosku o wize ze bylem tam 11 miesiecy

powiedzialem ze bedac w usa wystapilem o nowa wize i pokazalem jej papiery jakie orzymalem z jakiegos urzedu zaswiadczajace ze wystapilem o nowa wize.

rzucila na to okiem i powiedziala ze w pozadku bo byla juz raczej przygotowana na odrzucenie mojego wniosku, ale te papiery wszystko zmienily.

jesli masz wiec ze soba jakis dowod na to, wez go ze soba na rozmowe. -

--------------------------------

byles juz raz w usa to pewnie wiesz jak wyglada procedura - najpier oddajesz wszystkie dokumenty jakie masz i czekasz na rozmowe.

ja bym jednak nie oddawal tych 'dowodow na przedlozenie wizy' bo oni po rozmowie nic nie zwracaja, a lepiej je miec ze soba przy przekraczaniu granicy.

pokaz je na rozmowie albo zrob kopie a oryginaly pokaz urzednikowi - i zabierz je ze soba do usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

No właśnie. Starałam się o przedłużenie wizy, przyszła odmowa, miesiąc po dacie na I94. Już będąc w Polsce kiedyy poszłam na spotkanie w sprawie K1 musiałam pokazać pani ta odmowe i ona mi ja zabrała, a ja nie zrobiłam kopii. I teraz? Co mam zrobić? Czy jest możliwość wystapienia do USCIS o ponowne przesłanie listu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...