Skocz do zawartości

Road Trip - Srodkowe Stany


hoffander

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planujemy wspolnie z partnerka wyprawe po srodkowych stanach. Trasa w duzym skrocie od Chicago przez Nashville, Alabamę, Nowy Orlean, Texas i powrot przez Oklahome do Chicago.

Mamy kilka watpliwosci, ktore mam nadzieje pomozecie rozwiac :)

Na poczatek samochod, wynajmiemy w Chicago i tam tez oddajemy, czy sa jakiekolwiek roznice w cenach w roznych oddzialach tej samej firm? Np. na lotnisku i gdzies w miescie? Ceny sprawdze sobie sam wiec nie bede o to pytal, chyba ze ktos ma doswiadczenie i podpowie gdzie najlepiej, do tej pory bralismy Budget i prawdopodobnie teraz tez skorzystamy z ich oferty.

Co warto zobaczyc, gdzie warto jechac a gdzie nie? Little Rock, Hot Springs, Memphis, Dodge City, Kansas City, Natchez, St Louis, El Paso - warto tam zajrzec? W ktorym miejscu dobrze byloby zahaczyc o Meksyk? Znacie jakies inne godne uwagi miasta/parki narodowe/muzea czy jakiekolwiek inne atakcje? Czy warto zjezdzac z trasy aby zawitac na jakis Powwow ? Moze jakies wskazowki odnosnie noclegow, knajpek, posilkow? Albo praktyczne uwagi dotyczace np. parkingow czy znizek badz kuponow z sieci na roznego typu atrakcje? Gdzie warto uderzyc na zakupy - ciuchy, elektronika, tzn. czy sa znaczace roznice w cenach np. kurtek albo laptopow pomiedzy roznymi stanami? gdzie mozna zdobyc wyjatkowe pamiatki? czytalem tez ze niezlym pomslem jest uderzyc do biblioteki po mapy i albumy gdyz organizuja co roku wyprzedaze, czy ktos slyszal o czyms takim?

Bedziemy wdzieczni za wszelkie wskazowki czy linki.

Ze swojej strony chetnie pomoge i podpowiem osobom, ktore planuja wycieczke po wschodnim wybrzezu bo mamy to za soba i odkrylismy kilka swietnych miejsc, o ktorych w przewodnikach na pewno nie znajdziecie ;)

Z gory dzieki za kazda podpowiedz!

aha, jedziemy w pazdzierniku - to na wypadek gdyby ktos znal jakies fajne wydarzenie odbywajace sie w tym miesiacu na naszej trasie.

jesli jest gdzies podobny temat to sory za dublowanie i prosba o podanie linka, niestety nie udalo mi sie znalezc takowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Little Rock nic nie ma! Serdecznie odradzam. Jeden wielki syf (jedno z najbardziej syfiastych miast w całej Ameryce), pozatym jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych miast w Stanach Zjednoczonych, naprawdę nie polecam :) Wiem, moja kuzynka tam mieszka... Hot Springs zresztą też chyba nic ciekawego... Małe biedne miasteczko w Arkansas -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy naprawde nikt nie byl ani nie mieszka w tych rejonach? Przeciez to gigantyczny teren od Chicago az po Teksas i Nowy Orlean. Domyslam sie ze nie kazdy zna odpowiedz na te pytania ktore zadalem ale bedziemy wdzieczni za kazda odpowiedz, nawet za taka ze komus nie smakowal obiad w jakiejs knajpce, zawsze to jakas wskazowka ;)

Dzieki danio za opinie o Little Rock, chyba faktycznie ominiemy bo to nie pierwsza taka opinia o tym miescie jaka slyszelismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż zawsze możesz pojechać i zobaczyć drugą stronę Ameryki Np. przejechać się przez 19 ulicę (tylko niech wam nie wpadnie do głowy urządzać spacerków po okolicy) Podsuwam tylko pomysł, nie namawiam bo nie chcę aby przeze mnie wam coś się stało ;) Chociaż myślę że jeśli będziecie zwiedzali to miasto zza szyb samochodu to nie powinniście mieć nieprzyjemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...