Skocz do zawartości

Studia W Usa A Ssn - Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja obecna sytuacja wyglada tak: jestem obecnie na wizie F-1 na kursach angielskiego juz pare miesiecy. Zapisalem sie na nie razem z moja dziewczyna i mamy taka sama syt jesli chodzi o wizy. Problem polega na tym ze dyrektor szkoly z ktorym rozmawialem obiecal mi ze po 3 miesiacach bedzie mogl zlozyc wniosek do urzedu imigracyjnego o przyznanie mi numery SSN w ramach praktyk. Jedyne co potrzebuje to papier od jakiegos pracodawcy gdzie bedzie napisane ze bedzie sklonny mnie zatrudnic jesli dostane SSN. Minelo 3 miesiace, koles zwodzil, wyjezdzal itp i teraz powiedzial mi ze chcial zalatwic to samo dla kilku innych studentow i w urzedzie imigracyjnym powiedzieli mu ze ostatnio przepisy sie zmienily i dopiero po odbyciu pelnego roku takich studiow mozna zlozyc o SSN>

Prosze o pomoc kogos kto siedzi w imigracji i wie o co chodzi bo cos mi sie wydaje ze koles mnie naciaga na zostanie w jego szkole na nastepny kurs albo rok:-/

POMOCY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokladnie o ktorej agendzie mowil ten koles ale mowil mi ze to jest wlasnie w ramach - curricular practical training (CPT). Ta szkola to nie jest kampus tylko szkola prywatna i z tego co mi wiadomo to potrzebuje tzw "pozwolenie na prace" zeby zlozyc o SSN. Z tego jak on mi to przedstawil to potrzebuje list od employera ze mniezatrudni, przynoszetojem, on sklada aplikacje do jakiegos tam urzedu o to pozwolenie i wtedy moge isc po zalatwieniu tego o zlozenie numeru:( a teraz mi powiedzial ze jakies tam przepisy sie zmienily i ze dopieru po odbyciu pierwszego roku akademickiego dopiero mozna tozrobic bo tak mu powiedzieliw jakiejs tam agendzie i dlatego pytam bo juz sam nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...