Jump to content

Termin Wyjazdu Na Internship-rok Od Obrony Czy Rok Od Ostatniego Wpisu


Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie jak w temacie. Studia skończyłem w zasadzie w zeszłym roku. To znaczy: Wiadomo-ostatnie zaliczenia i egzaminy w czerwcu, natomiast obronę miałem w styczniu (w międzyczasie byłem na W&T, dlatego nie broniłem się wcześniej). Znalazłem właśnie ofertę na udział w programie internship dokładnie w kierunku w jakim się broniłem i chcę z niej skorzystać-jestem po rozmowie kwalifikacyjnej i zostałem przyjęty. Czy jednak mogę jeszcze jechać-czy rok po studiach liczony jest od momentu ostatniego wpisu czy obrony??

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Co prawda nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale jako że od stycznia siedze w temacie internshipa i śledze wszystkie możliwe tematy na forum to moge powiedzieć, że data jest określona jako rok od momentu obrony. Pisze tak na wszystkich stronach zarówno polskich jak i amerykańskich które dotyczą warunków uczestnictwa jakie dotychczas przeczytalam (a było ich wiele). Masz status studenta dopóki nie obronisz pracy i jest to egzamin kończący studia. Byłam już bliska wyjazdu, nawet mam już komplet dokumentów ( niestety pracodawca się wycofał) i nie musiałam wogóle indeksu przedstawiać tylko dyplom, a tam jest wpisana data obrony:) Ja broniłam się w styczniu 2009 i do stycznia 2010 mogę wyjechać na Internshipa, potem zostaje mi Practical Traning. Jesli możesz napisz mi w jaki sposób znalazłeś ofertę czy korzystałeś z biura czy na własną ręke? Ja niestety szukam dalej ale bez powodzenia a czas leci:( będe wdzięczna za każdą informacje.

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

Wielkie dzięki za odpowiedź. Jeżeli chodzi o Twoje pytanie, to znalazłem ofertę pracy na stronie polskiego organizatora (nie wiem, na ile przepisy forum mi pozwolą oraz czy w ogóle zabraniają, ale jest to dość znany organizator na literę F;).

Dostałem informacji o chęci zatrudnienia więc zaczynam walkę z dokumentami...Czy wiesz może ile czasu to w przybliżeniu trwa (od informacji o chęci zatrudnienia do samego wylotu)??

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam, ja mam natomiast takie pytanie. Skończyłam jedne studia (turystyke) dwa lata temu, teraz jestem na drugim roku studiów uzupełniających ale już nie turystyki. Jeśli udałoby mi sie znaleść pracodawce to pewnie w branży turystycznej więc czy byłby możliwy wyjazd po skończeniu studiów mgr. (geografia). pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

praktyka musi rozpocząć w ciągu 12 miesięcy od ukończenia studiów chyba ze PCT ale musisz miec 1 rok doswiadczenia

2. Czy mogę jechać na praktyki w dziedzinie nie związanej z moim wykształceniem?

NIE - założeniem praktyk jest zdobycie praktycznych umiejętności w dziedzinie swojego wykształcenia. Jeśli myślisz o wyjeździe na praktykę do hotelu i podjęcia pracy w zakresie hotelarstwa, a jesteś absolwentem politologii to niestety ten program nie jest dla Ciebie. Jedyną możliwością dla osób, które chcą wyjechać na program w dziedzinie nie związanej z ich wykształceniem jest posiadanie udokumentowanego doświadczenia zawodowego w innej branży (tej, w której chcemy praktykować). Uwaga - łączna suma tego doświadczenia musi wynosić co najmniej 5 lat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...