Skocz do zawartości

Nielegalna Praca A Gc & Obywatelstwo


Krecik

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... Jakis czas temu zlozylem papiery na obywatelstwo. Przeszly i mam interview pod koniec wrzesnia. W zwiazku z czym zbliza sie dlugo upragniony moment zlozenia papierow na zone. Jakis czas tu nie zagladalem, ale ostatnio znowu zaczalem sobie czytac i tak mi przyszlo do glowy.

Ok nielegalna praca zony zostanie jej wybaczona jako zonie obywatela. Jezeli pracowalaby za cash to szanse na udowodnienie jej pracy raczej znikome. Sprawa jasna.

Ale do rzeczy.

Zona (wtedy to raczej dziewczyna) jak tu wjechala po jakims czasie (~4 miesiace) podjela prace na lewo. Nie wiem dokladnie na jakich zasadach to bylo, ale jakos inaczej niz pozostali pracownicy, bo dostawala czeki na swoje imie i nazwisko ale bez SSN (nie jestem pewien, chyba to byly wydrukowane czeki z prywatnego konta wlasciciela). Wiec jakis slad jest. Pracowala za marna kase i dosc krotko bodajze 1.5 miesiaca. Kilka miesiecy pozniej sie pobralismy. Problem w tym, ze na zeznaniu podatkowym za ten rok tej kasy nie wykazalismy (w sumie moze $1.5K).

Ciekawy jestem jaka jest szansa, ze ktokolwiek zada sobie trud zeby sprawdzac dokladnie moje rozliczenia podatkowe. Czy moga byc z tego jakies problemy dla mnie lub niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRS moze sprawdzic rozliczenia podatkowe 7 lat do tylu. Jesli bardzo sie uprze to nawet wiecej. Ale 7 lat jest taki relatywny okres. Nie musi wyplynac ze nie rozliczyla sie twoja partnerka z tych czekow. Szanse sa owszem. Ale tak na marginesie to bardzo dobrze jest widziane jak nielegalny legalizujacy status pokaze ze mimo nielegalnego pobytu placil podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...