Skocz do zawartości

Pytanie O Internship


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem zainteresowana wyjazdem na ten program, jednak mam pewnien problem. Czy te 12mcy jako ogranicznik po obronie dotyczy "ostatniego" kierunku jaki się studiowało? Chodzi mi o to, że mam już licencjat (filologii angielskiej) i mgr (stosunków międzynarodowych) z jednej uczelni (prywatnej, jeśli to coś w ogóle zmienia), natomiast teraz studiuję socjologię na państwowej uczelni. Został mi rok i chciałabym zacząć już jakieś przygotowania/poszukiwania pracodawcy. Mam też w Stanach rodzinę i mam nadzieję, że z ich pomocą coś uda mi się znaleźć, jednak teraz zwątpiłam bo pierwszego magistra obroniłam 2lata temu.

I czy w ogóle z socjologią jest sens szukać kogoś w USA? Czy ktoś będzie mnie chciał przyjąć? Moja specjalizacja to aktywizacja społeczności lokalnych, więc może jakieś fundacje? Już sama nie wiem. Strasznie to wszystko zakręcone ;) Przeszukałam już trochę forum (stąd ta godzina mojego postu :) ), ale na temat socjologii znalazłam niewiele. Czy ewentualnie można pominąć specjalizację i traktować to jako socjologię "ogólną" i wtedy "uderzać" do agencji badawczych czy też zajmujących się rekrutacją??

Gdyby ktoś coś wiedział byłabym zobowiązana za jakąś informację.

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It's me again :)

Byłabym wdzięczna za jakieś opinie bardziej doświadczonych kolegów/ koleżanki. Nie wiem czy z socjologią z tą spec. jest szansa na jakiś internship. W mojej sytuacji najlepiej płatny :) A idealnie byłoby gdyby w stanie CT :rolleyes:

Patrzyłam na różne fundacje, czy firmy w linkach z tego forum, ale większość nie jest zainteresowana obcokrajowcami.

Help :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj Akte,

jest bardzo trudno wyslac kogos po socjologii. Poza tym tak naprawde dla kazdego pracodawcy liczy sie bardziej doswiadczenie niz kierunek studiow osoby. Nie wiem co bys chciala robic w Stanach i w ogole jak widzisz swoja kariere, ale jesli Program ma byc jej poczatkiem to aby w ogole wyjechac sugeruje wziac pod uwage praktyke w business administratin lub int'l trade tym bardziej ze masz dyplom ze stosunkow miedzynarodowych.

Na koniec jeszcze raz powtorze, zwiekszasz swoje szanse na wyjazd posiadajac juz jakies doswiadczenie w chociaz zblizonej dziedzinie do rodzaju praktyki.

Pozdrawiam,

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)

Tak właśnie mi się wydaje, że z socjologią może być trudno. Jednak skoro ma być brany pod uwagę ostatni dyplom (bo od niego ma mijać te 12mcy) to na niej muszę się skupić. Wiem, że są fundacje które przyjmują chętnie obcokrajowców, ale najczęściej bezpłatnie. A jeśli mam się za coś tam utrzymać to niestety :/ Zresztą w stanie CT który mnie szczególnie interesuje to już w ogóle :>

Swoją drogą z tym doświadczeniem nie jest tak łatwo. W końcu nawet tutaj nie są tacy chętni przyjmować studentów dziennych na praktyki. Miałam już z 12 rozmów w firmach szukających studentów, ale nigdy nie napiszą, że ma to być najlepiej student zaoczny albo dzienny z pełną dyspozycyjnością. No ciekawe jak... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...