Skocz do zawartości

PRAWO JAZDY - TELEFONY - etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie przeglądam niniejsze forum i widzę, że wiele postów zostało wykasowanych przez :chat: :twisted:

Konkretne tematy można znaleść poprzez opcję "SZUKAJ" :!:

Nie wszyscy jednak potrafią , te coś wykorzystać :wink:

Mam taką propozycje :!: :!: :!:

Wszelkie pytania / odpowiedzi piszcie pod jednym głównym hasłem np. TELEFONY lub DRIVER LICENCE podając jakiego stanu ta wiadomość dotyczy ( w każdym stanie prawo może być troooooszkę inne).

W ten sposób chiiiiba będzie łatwiej......

Myślę, że administrator też się z tym zgodzi :!:

Może by tak otworzyć jako temat "główny" taki oto rozdział (o telefonach, Dr.L. , itp.) :!:

Jest już co prawda rozdział "Formalności - dokumenty" etc. , ale sporo osób pyta o np. prawo jazdy w "W&T" lub inne......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest dozwolona prędkość na drogach miejskich i autostradach :?:

(W przypadku zdawania egzaminu należy najpierw sprawdzić aktualne przepisy w danym stanie ! )

Wg. "Prawa Federalnego" ograniczenie prędkości na drogach miejskich jest >

>>> 30 mil na godz.

Czyli jeżeli nie ma żadnego znaku o "Speed Limit" , to kierowcę obowiązuje "30 m/h".

Aczkolwiek w większości miast jest obniżone do 25 m/h.

Wiele miast na szerszych drogach "głównych" podwyższa limit do "35 m/h"

lub nawet do "45 m/h" , ale o tym musi być odpowiedni znak drogowy :!:

Na autostradach >> "Highway", "Freeway" obowiązuje max.

>>> 55 mil na godz.

W wielu miejscach można spotkać znaki o podwyższonej "Speed Limit" do 70 m/h - 75 m/h .

Rajem dla szybkich kierowców była (o ile nie zmienili przepisów) Montana :!: :!: :!:

W ciągu dnia obowiązuje ograniczenie "ile fabryka dała" i warunki atmosferyczne :!:

ps.

znalazłem tabelkę o "speed limit" z 2004 >> http://www.iihs.org/safety_facts/state_law..._limit_laws.htm

Z tabelki tej wynika, że Montana już przeszła do historii ze swoją wolnością dla "Speederów" :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaki drogowe :!:

Wiele osób które są po raz pierwszy w USA i kiepsko znają angielski mogą mieć delikatne kłopoty ze znakami drogowymi "amerykańskiego systemu" :!:

Cały czas obowiązuje duuuużo znaków "tekstowych" :!: :!: :!:

Już od wielu lat jest taka polska anegdotka>>>

- Gdzie mieszkasz ?

= Taaam !

- A jak sie ta ulica nazywa ?

= Onee waj ! :wink:

Znaki drogowe można podpatrzeć >>>> http://www.signsandblanks.com/warning_text-diamond.htm

lub wchodząc przez stronę główną www.signsandblanks.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...