Skocz do zawartości

Los Angeles Co I Jak?


TiJey

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanka:) ile kosztuje bilet do los angeles to pytanie kieruję do tych osób które tam wyjechały niedawno i jako tako mają pojęcie. narazie nie mogę nigdzie wyjechać bo został mi jeszcze rok szkoły ale po jej ukonczeniu muszę się tam wybrać. dlatego chce być przygotowany. czy żeby się tam z kims dogadać trzeba potrafic angielski perfekcyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znac angielski a dodatkowym atutem bedzie hiszpanski odgrywajacy duza role tutaj ze wzgledu na olbrzymia populacje osob z za poludniowej granicy. Biletow szukaj na przegladarkach typu kayak.com lub innych tym podobnych. Moja kolezanka, ktora byla u mnie w LA ostatnio w odwiedzinach przyleciala z Londynu i zaplacila niecale 400 funtow za bilet w dwie strony, ale rezerwowala z 2 miesiecznym wyprzedzeniem.

Zeby sie dogadac nie musisz znac perfekcyjnie, ale zeby zyc i pracowac tutaj - jak najbardziej. A jesli myslisz o pracy w przemysle rozrywkowym - to musisz mowic bez akcentu polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W Kalifornii podobnie jak na Florydzie jest w tej chwili najwieksze bezrobocie w USA.

W centrum - masz na mysli downtown Los Angeles???

jesli chodzi o okolice plazy - to jakiej plazy?? Santa Monica, Malibu, Redondo, Venice, Hermosa, Marina del Rey, Manhattan?? czy plaze w Orange County?

sprecyzuj dokladnie, a najlepiej wejdz na craigslist.org i tam sobie obejrzyj mieszkania, domy i pokoje do wynajecia i zobaczysz, ze ceny za miesiac wynajmu beda od $400 do $100 000 w zaleznosci gdzie i co chcesz wynajac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franuskimi liniami 2400 zl w dwie strony z tego co sie orientuje, hmmm jak nigdy nie probowales szukac pracy po ang. to nie wiem, ale moim zdaniem nie musisz perfekcyjnie umiec, ja uwazam ze wlasciwe to w ogole slowa nie musisz znac (no tyle ze dla samego ciebie troche ci wstyd bedzie.. przynajmniej ja tak mam, jak nie wiem jak cos powiedziec :)), zalezy jaki zaradny jestes i zdeterminowany.. :) ale im wiecej umiesz tym lepiej, to oczywiste, na pokoj licz te 500-600$ plus depozyt. tak jak wyzej na craigliscie poszukasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jakiej pracy szukasz. jesli na zmywaku, no to rzeczywiscie nie musisz za bardzo wiedziec co i jak powiedziec.

Ale majac taka prace i konkurujac z Meksykanami, ktorzy sa w stanie wykonac ja za grosze - przy takich dochodach to jest sie raczej obserwatorem zycia w LA a nizeli w jakikolwiek sposob czynnie w nim uczestniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. If you will not start from somewhere you will be nowhere

Wazne by tylko nie utkwic w takim stanie na zbyt dlugo. Patrzac na niektorych Polakow w Chicago i Nowym Jorku, mam wrazenie, ze czas sie dla nich zatrzymal. 25 lat w serwisie sprzatajacym i dwa slowa po angielsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

To nie są tanie przyjemności... blisko plaży.

Najłatwiej o pracę to chyba w NY ( tak mi się wydaje bo zawsze mi ktoś załatwiał ).

A co do biletów to lepiej nie kupować za wcześnie bo ja się już na tym przejechałem. Kupiłem w locie do NY 2 miesiace przed wakacjami za 2,5 tyś. a mój kolega, który leciał tydzień wcześniej i kupił bilety 2 tyg. przed odlotem zapłacił 1890. Tanie są w sumie te Czeskie linie do NY tylko nie wiem jak z nimi dalej na zachód się leci... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...