Skocz do zawartości

Oplaty.. Pytania


Noname

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

W nastepnym tygodniu mam swoja pierwsza wizyte w konsulacie o wize turystyczna ;-)

Druczki juz wszystkie wypelnilem, teraz kilka pytan:

1)Czy oprocz oplaty 131$(393zł) musze miec jakas kase?(Gdzies czytalem o oplacie DHL?)

2)We wniosku 157 w punkcie drugim jak mam wpisac imiona ?

"Imie/imiona (nalezy podac wszystkie warianty)" - czyli np. Michał(Michal) Marek - czyli normalne imie, potem bez polskich znakow i na koniec drugie imie ?

3) We wniosku 157 w punkcie trzeciem mam wpisac "Pelne imie i nazwisko (w alfabecie jezyka ojczystego)" czyli - Michał Marek Nazwisko czy bez drugiego imienia ? Dobrze rozumiem ?

4) We wniosku DHL wpisywac swoje imie i nazwisko w tej tabelce - 5 wierszy "Nazwiska i imiona osob ktorych paszporty maja byc dostarczone w jednej przesylce na ten sam adres(dotyczy tylko czlonkow najblizszej rodziny).

5) Drukowac 156 na 2 kartkach (dwustronnie) czy na 3 kartkach ?

6) Macie gdzies moze wzor wplaty na poczcie polskiej z danymi tej ambasady ? Tak zeby tylko wydrukowac i zaplacic ?:)

To chyba wszystkie moje pytania - bylbym wdzieczy za szybka odpowiedz bo zaczynam sie stresowac czy na pewno wszystko dobrze wypelnilem ;-)

Pozdrawiam i miejmy nadzieje ze jako pracujacy student uda mi sie zdobyc wize...

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W nastepnym tygodniu mam swoja pierwsza wizyte w konsulacie o wize turystyczna ;-)

Druczki juz wszystkie wypelnilem, teraz kilka pytan:

1)Czy oprocz oplaty 131$(393zł) musze miec jakas kase?(Gdzies czytalem o oplacie DHL?)

DHL to opłata za przesyłke płatna przy odbiorze

2)We wniosku 157 w punkcie drugim jak mam wpisac imiona ?

"Imie/imiona (nalezy podac wszystkie warianty)" - czyli np. Michał(Michal) Marek - czyli normalne imie, potem bez polskich znakow i na koniec drugie imie ?

Ja wpisałem Piotr Radosław

3) We wniosku 157 w punkcie trzeciem mam wpisac "Pelne imie i nazwisko (w alfabecie jezyka ojczystego)" czyli - Michał Marek Nazwisko czy bez drugiego imienia ? Dobrze rozumiem ?

Napisałem z drugim imieniem

4) We wniosku DHL wpisywac swoje imie i nazwisko w tej tabelce - 5 wierszy "Nazwiska i imiona osob ktorych paszporty maja byc dostarczone w jednej przesylce na ten sam adres(dotyczy tylko czlonkow najblizszej rodziny).

Nie miałem tego wpisanego, ale Pani w w ambasadzie mi to dopisała, więc trzeba.

5) Drukowac 156 na 2 kartkach (dwustronnie) czy na 3 kartkach ?

na 2

6) Macie gdzies moze wzor wplaty na poczcie polskiej z danymi tej ambasady ? Tak zeby tylko wydrukowac i zaplacic ?:)

Nr konta itp sa na stronie ambasady

To chyba wszystkie moje pytania - bylbym wdzieczy za szybka odpowiedz bo zaczynam sie stresowac czy na pewno wszystko dobrze wypelnilem ;-)

Jestem niepracującym studentem i dostałem wizę

Pozdrawiam i miejmy nadzieje ze jako pracujacy student uda mi sie zdobyc wize...

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostalem wize ;-)

Padlo pytanie od bardzo mlodej Pani konsul - Czy studiuje - tak, zaocznie - nie dziennie, czy pracuje - tak - tutaj Pani konsul sie usmiecha i mowi - to dużo ;-), z kim jade - z przyjacielem - mily usmiech - dostaje Pan wize na 10lat z wielokrotna mozliwoscia wjazdu ;-)

Tak zapytam z ciekawosci - co jezeli nie wyjade w terminie ktory sobie wpisalem, tylko wyjade pol roku pozniej i gdzie indziej ? Pytam czysto teoretycznie ;-)

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...