Jump to content

Recommended Posts

Moja sytuacja wygląda tak: w czercu 2010 kończę studia (filologia angielska i filologia rosyjska). Mój chłopak jest Amerykaninem. Chcę się do niego przeprowadzic po studiach i zacząć wspólne życie w Stanach.

Moje pytanie brzmi: na jaką wizę powinnam złożyć wniosek? Jakich dokumentów potrzebuję i ile czasu wcześniej powinnam starać się o wizę? Jakie mam szanse na legalne zatrudnienie? Nie chcę wizy turystycznej, chcę tam legalnie pracowac.

Oczywiście mój chłopak może wysłać mi zaproszenie.

Bardzo proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Skoro nie chcesz turystycznej wizy i najbardziej zalezy Ci na legalnej pracy i zyciu w USA - to najlepszym wyjsciem z tej sytuacji jest staranie sie o wize narzeczenska, na ktorej w ciagu 90 dni od daty przylotu do USA musicie wziac slub i wyslac papiery do USCIS. Zalatwienie takiej wizy najlepiej juz teraz zaczac, bo trwa to dobryh kilka miesiecy - tutaj zobacz czas oczekiwania na zatwierdzenie: http://www.usa.info.pl/board/Czas-Oczekiwa...ons-t11969.html

a tutaj poczytasz o wszystkim co i jak po kolei zrobic : http://www.usa.info.pl/board/Wiza-K1-Same-...nia-t12200.html

chyba, ze nie spieszno Wam do slubu :) ale co w takim przypadku to moze niech sie ktos inny wypowie, bardziej obeznany w temacie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...