Skocz do zawartości

List Z Chase Bank ( Irs?)


Moon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Mam pytanie na ktore nikt nie jest mi w stanie udzielic konkretnej informacji, dlatego mam nadzieje ze moze ktos z forum mial podobny przypadek i pomoze mi rozwiazac moj problem.

Otoz, dostalam z Chase bank pismo pod tytulem " IMPORTANT TAX NOTICE-ACTION IS REQUIRED-BACKUP WITHHOLDING WARNING! "

Informuja mnie, iz IRS powiadomil ich ze moje nazwisko nie zgadza sie z TIN na moim koncie a takze nie zgada sie z SSA ( Social Security Administration) - co jak zauwazylam akurat sie zgadza, gdyz TIN jest moim SS numerem i w tymze liscie bankowym jest on faktycznie podany z bledem, ale to jest najmniejszy problem..

Dalej napisane jest :"If you do not update your name or TIN by the deadline ( 9 December) the IRS requires us to begin withholding tax at a rate of 28% on interest, dividends and certain other payments we make to your account. If we do not hear from you , we must start withholding." i jeszcze kilka drobnych informacji a takze forma W-9.

Jak wynika z tekstu powyzej i dolaczonej formy W-9 ma to zwiazek z jakakolwiek dzialalnoscia, ktorej ja nie prowadze.. chodzi o to ze pracowalam w firmie, ktora zeby nie placic podatkow, placila mi czekami tzw kontraktorskimi i pewnie oni mysla ze ja jakos dzialanosc prowadze lub naleze do jakiejs spolki..

Dodam ze pracowalam tam prawie 2 lata od stycznia 2008 ( pierwszy raz na czek podajac swoj SSN, jestem na F-1 i dopiero niedawno dostalam work permit, nigdy wczesniej tez nie rozliczalam sie z podatkow jeszcze).

Nie chce miec zadnych klopotow a juz zwlaszcza z IRS, wiec chce wypelnic te forme ,dac im do zrozumienia ze nie mam zadnej dzialanlosci i odeslac do banku z poprawionym SSN, ale problem polega na tym, ze te pola ktore trzeba zaznaczyc nie odpowiadaja mojej sytuacji, poniewaz mam do wyboru:

-Individual/Sole properior

-Corporation

-Partnership

-Limited Liability Company

-Exempt Payee

-Other - jedynie moge zaznaczyc ta opcje, ale w tym wypadku trzeba uwzglednic szczegoly... :)

Wiec, jesli tylko ktokolwiek posiada jakies informacje na ten temat i moze sie ze mna tym podzielic, bede bardzo wdzieczna :)

Z gory dziekuje za kazda wskazowke i pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...