Skocz do zawartości

social security number


Rekomendowane odpowiedzi

Istnieje możliwość uzyskania SS Number, ale jest , to coraz bardziej restrykcjonowane :!:

Samo uzyskanie numeru nie upoważnia do pracy :!: :!: :!:

Karta SS na której ten numer jest wpisany ma adnotację >>>

NOT VALID FOR EMPLOYMENT :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSN nie traci ważności, a tym bardziej nie trezeba go ponowinie wyrabiać jak się jest na J1

SSN dostajesz raz zna całe życie - chyba że go zgubisz albo zniszczysz to muszisz iść do urzędu który go wydaje i postzrać sie o [beeep]likat (numer masz ten sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja na swojej karcie nie mam wskazanego pracodawcy dla kt musze pracować...

SSN nie wskazuje Ci pracodawcy. To czy możesz pracować, czy nie możesz, określa Twój stats wizowy

tzn. czy Twoja wiza pozwala na pracę czy nie....

Jeśli jesteś na wizie turystycznej i pracujesz, to nawet jak masz SSN to pracujesz nielegalnie. Natomiast jak masz wizę np J1 czy H to wtedy możesz pracować.

ja mam napisane valid for work only with ins authorisation ....hmmm

to authoristion to właśnie ten rodzaj wizy.... albo wiza pozwala pracować albo nie...

SSN daje prawo pracy tylko u konkretnego pracodawcy....

to też zależy od tego na jakiej jesteś wizie i na jakim programie i jakie są jego zasady.... bo np. na wizie J1 jeśli jesteś na programie W&T to możesz pracować u kilku pracodawców, natomiast program interrnship zabrania pracy u innych pracodawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

;)

Wlasnie po to zaczeli ( w roznych miejscach roznie to jest) wymagac ssn przy wyrabianiu prawa jazdy aby "turysci" i nielegalnie nie mogli starac sie o amerykanskie prawo jazdy.

Tak we wniosku o turystyczna nalezalo wspomiec ze potrzebujesz nie tylko wizy ale roznwiez numeru ssn :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...