Skocz do zawartości

skonczyles (as) college i co dalej?


Rekomendowane odpowiedzi

hejka, mysle o collegu, aczkolwiek nie wiem czy to ma jakis sens, zalozmy ze skoncze college w USA -jakie mam szanse otrzymania dobrej pracy? czy latwo jest znalezc prace po collegu w USA i dazyc do otrzymania zielonej karty (sponsoring). ?slyszalam ze college w

uSA to wcale nie jest niewiadomo co , dobre szkoly to uczelnie Uniwersytety a te z kolei kosztuja fortune,prosze powiedzcie czy pojscie do collegu gwarantuje otrzymanie dobrej pracy ijak to z tym jest... dzieki. Dorotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytanie jest zbyt szerokie, wszystko zalezy przeciez jaki konkretnie college, w jakiej dziedzinie i ile lat chcialabys studiowac. Jesli masz juz zaczete lub skonczone studia w Polsce, to pewnie bedziesz mogla kontynuowac nauke w Ameryce. Jak pewnie wiesz koszty sa niestety bardzo duze.

W USA tez jest konkurencja na rynku pracy, wiec zeby dostac dobra posade musialbys miec nie tylko wyksztalcenie, plynny angielski ale i papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze pytanie jest pewnie zbyt ogolne. Zastanawiam sie nad droga legalizacji swojego pobytu w USA. W chwili obecnej jestem AU-pair (wiza J1). W polsce skonczony licencjat. Jezeli chodzi o moj wybor college to na pewno jeden z najtanszych bo na drozsze nie edzie mnie stac. Tak sie wlasnie zastanawiam czy po skonczeniu jednego z tych tanszych college (np. kierunek zwiazany z turystyka) jakie sa szanse na znalezienie pracy? Nawet jezeli znajde prace jakie sa szanse na te zeby moj pracodowca zaczal mnie sponsorowac (z tego co wiem po skonczeniu szkoly dostaje pozwolenie na prace na rok czasu i co dalej ...?). Czy ktos spotkal sie z takim przypadkiem, ze po skonczeniu college nie udalo znalezc sie pracodawcy ktory zechcialby sponsorowac ??? Co w tkiej sytuacji ??? powrot do Polski ?? Jezli macie jakies doswiadczenia z ktorymi byscie chcieli sie podzielic to bede wdzieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam!

Jeżeli skończysz college czteroletni, to na pewno dostaniesz pracę, nie martw się. Po 4 latach studiowania będziesz mówić biegle po angielsku, nieważne że z akcentem. W Stanach wszyscy mówią z jakimś akcentem ;) Z wyzszym wykształceniem bedziesz traktowana na równi z Amerykaninem. A jeśli chodzi o wybór uczelni wyższej, to nie jest to tak, że tylko absolwenci tych najdroższych uczelni dostają pracę.. Gdyby tak było, to wśród ludzi po studiach panowaloby 90% bezrobocie:)

Pozdrawiam i życzę powodzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

College dwuletni można potraktować jako polską szkołę pomaturalną, ale college na poziomie undergraduate, czyli czteroletnia nauka zakończona BA lub BS to już są studia wyższe. Dyplom BA/BS zdobyty na uczelni, która w nazwie ma 'university' ma taką samą wartość jak ten zdobyty na uczelni, która w nazwie ma 'college'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

College dwuletni można potraktować jako polską szkołę pomaturalną, ale college na poziomie undergraduate,  czyli czteroletnia nauka zakończona BA lub BS to już są studia wyższe. Dyplom BA/BS zdobyty na uczelni, która w nazwie ma 'university' ma taką samą wartość jak ten zdobyty na uczelni, która w nazwie ma 'college'...

a colleg dla obywateli usa jest bezplatny? ile obcokrajowcy za niego płacą? i czy na collegu są wszyskie kierunki jakie są na polibudach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako obcokrajowiec podchodzisz pod kategorię 'international student' i płacisz srednio 2 razy więcej niż stały rezydent(obywatel usa, ale takze posiadacz green card), jednak to nie jest reguła. Możesz płacić 50%, to zalezy od poszczególnych szkół, jednak jedno jest pewne: płacisz więcej. Bezpłatnych college'ów nie ma. Jednak istnieje wiele źródeł pomocy finansowej, także czasami jeżeli ktoś ma szczęscie, to może mieć pokryte nawet 100% czesnego.

Co do kierunków(programs), to wejdź na stronę uczelni, która Cię interesuje i ściągnij sobie ich wykaz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć świetnie płatną pracę w USA i szansę na GC to najlepiej skończ w Polsce medycynę i zrób nostryfikację. To się opłaca zdecydowanie bardziej niż amerykański college i wymaga mniejszych nakładów finansowych. Po nostryfikacji robisz specjalizację w USA na której zarabiasz średnio 3000 dolarów miesięcznie, czyli nie dość że Cię edukują to jeszcze Ci za tę edukację płacą. Natomiast po rezydenturze Twoje zarobki nigdy nie spadną poniżej 100 tysięcy rocznie, właściwie 100 tysięcy to skrajnie dolny limit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...