Skocz do zawartości

bilet w jedną strone


kajko

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz Kotku wiem ze linie mi powiedza ale nie wiem jak Ty ale ja sie przekonalam ze w biurach wszelakich ( daleko nie trzeba szukac - wiele biur wysylajaych studentow za granice- udziela ci takich informacji abys najlepej skorzystal szybko bo to dla nich kasa i nie przejmuja sie ze czlowiek wydaje ostatnie pieniadze aby ciezko pracowac) odpowiedza Ci tak aby to dla nich bylo najlepiej..a nie dla nas

Po za Tym nie ma to jak wiadomosci od ludzi , ktorzy mieli doczynienia osobiscie z tym tematem, po to chyba jest to forum..a nie po to aby odsylac nas do biur..wiec jesli nie wiesz nic na ten temat to prosze nie zabieraj glosu

Dziekuje za rade

pozdrawiam AGAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Jeżeli masz nadal problemy ze zrozumieniem, to należy zadać końńńkretne pytanie do linii lotniczych,  

które Ciebie dotyczą, a nie do biura turystycznego  :!:  :!:  :!:

Agat zadała konkretne pytanie na forum-

po to ono jet.. o ile mi wiadomo..

Ludzie zadają pytania na forum dlatego że chcą opinii z różnych źródeł nie tylko od konkretnej linii lotniczej (w tym wypadku), bo wiadomo z góry jaka będzie ich odpowiedź.

Szukają informacji od osób które mają już doświadczenie w załatwianiu tych czy innych formalności.

Więc Laurence, proszę nie pisz, że ktoś ma problem ze zrozumieniem tego co mówią linie lotnicze, bo każdy rozumie...... Z tego co widzę to chyba Ty raczej masz z problem ze zrozumieniem idei tego forum... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja bylam na Internship na 18 miesiecy i mialam bilet w jedna strone.

W Stanach kupilam bilet powrotny i rzeczywiscie byl on tanszy anizeli moj bilet z Polski do USA. Polecam strone www.expedia.com lub www.sidestep.com

Nie liczylabym na niedopatrzenie agenta lini lotniczych. Moj znajomy wlasnie na to liczyl - tez byl na 18 miesiecznym Internship, niestety nie udalo mu sie zmienic rezerwacji na pozniejsza - a bylo to w trakcie jeszcze waznosci tego biletu. I bilet sie zmarnowal. Byla to Lufthansa.

Ja na granicy nie mialam zadnych problemow z biletem w jedna strone.

j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilet kupowalam w Campusie i lecialam Lufthansa do SF. Panie z Campusa powiedzialy mi od razu, ze jesli zdecyduje sie na kupno biletu w 2 strony to nie mam co liczyc na pozniejsza zmiane rezerwacji, gdyz bilet jest wazny tylko na rok. Nikogo nie dziwilo kupno biletu w jedna strone, nikt mnie o nic nie pytal. Z tymze z tego co pamietam liczba takich biletow jest ograniczona. Podobno niektore linie w ogole nie sprzedaja biletow w jedna strone.

W San Francisco na granicy spojrzeli tylko na mojego DS oraz paszport i skierowali mnie od razu do biura. Tam spedzilam ok 30 minut - spisywali moje dane z DS i paszportu do komputera. Potem zapytali sie co bede robic na tej praktyce i jak dostane sie do Lake Tahoe, nastepnie przypieli mi I 94 do paszportu i zyczyli powodzenia. To byla czysta formalnosc. Nikt nie pytal sie mnie o zaden bilet powrotny.

Natomiast, gdybym zostala zapytana powiedzialabym prawde, ze nie wybieram sie w trakcie trwania praktyki do Polski, a poniewaz jestem biednym studentem nie chcialam placic za bilet, ktorego nie wykorzystam, bo jest wazny tylko rok czasu. Oni przeciez zreszta to wiedza.

Nie rozumiem Twojego pytania o mojego znajomego, jego nigdzie nie zlapali... chyba czegos nie doczytalas. On liczyl, ze uda mu sie zmieniec rezerwacje biletu powrotnego do Polski - ow bilet byl wazny tylko na rok czasu. Ale on chcial na nim wrocic do Polski po okresie jednego roku i to sie nie udalo. Musial kupic nowy bilet. Moja rada; niczym sie nie przejmuj. Nikt Cie nie cofnie :lol: i bedzie dobrze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymze z tego co pamietam liczba takich biletow jest ograniczona.

Podobno niektore linie w ogole nie sprzedaja biletow w jedna strone.  

Pragnę wyjaśnić (aby uniknąć dalszych nieporozumień).

Ograniczona jest tylko ilość biletów tzw. z restrykcjami !

Niektóre biura turystyczne nie mają upoważnienia do sprzedaży takowych biletów :!:

Biletu w jedną stronę nie może wykupić osoba która ma w paszporcie vizę turystyczną (promesę) :!: :!: :!:

Jest to jeden z warunków umowy międzynarodowej pomiędzy liniami lotniczymi (obsługującymi USA) , a rządem amerykańskim :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
aaaaa.... czyli nie ma ograniczeń tego typu jeśli chodzi o wizy J1 ... czyli jednak można bez problemu trn bilet w jedną stronę mieć?

bo jednak mam pewne obawy

czesc ja wlasnie lece na florydke i kupilam bilet w jedna strone i mysle ze nie ma powodu panikowac bo jest jeszce jedna ewentualnosc zeby sie zabespieczyc przez wsipskimi urzedasami w usa na granicy poprostu idziesz do bvylejakiego operatora np. lot lufhansa itd i prosisz rezerwacje biletu np z miami do wawy wydruk dostajesz wiec mas zpotwierdzenie ze masz rezerwacje a jak sie doczepia to mowisz jak kolezanka wyzej napisla ze bilet wany rok czasu i takie tam :)

ja mam pytanie do kolezanki jade wlasnie za 2 tyg na intership na floryde i pytanie jest nastepujace cos wspomninals ze bylas na chodniczku usaków i wypelnials i cie przepytywali wiec moie pytanie czy na intership jest to konieczne bo w zeszlym roku bylam an W/T i nic takiego nie bylo odciski zdjecie i bya :) a jeszce pytanko czy kros moze wie co o pracodawcy GULFBAY siec hoteli i takie tam a moze cos o miejscowosci NAPLES

ok pozdrawiam i czekam na od w miare mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...