Skocz do zawartości

Przygotowanie Do Gre


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam wielka prośbę o pomoc do osób, które już studiują w USA. Mam tytuł magistra z Polski i chciałabym od jesieni rozpocząć studia graduate w USA. W tym celu chcę się porządnie przygotować do GRE i podszkolić angielski. Mam chłopaka, który studiuje w Reno, NV. Planuję go niedługo odwiedzić i przy okazji zdobyc więcej informacji na temat moich studiów. Zastanawiam się, czy warto pójść na kurs ESL, tzn. na ile jest mi on w stanie pomóc w przygotowaniu do GRE. Czy radzicie raczej zainwestowac w program i książki i samemu się uczyć? Jeśli tak, to co polecacie? Chciałabym jak najlepiej wykorzystać te kilka miesięcy. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawałam GRE dokładnie rok temu. Nie pomoże Ci ESL - no chyba tylko jeślli masz problem z pisaniem esejów. Zasób słownictwa wymaganego na GRE jest na dużo wyzszym poziomie niż na ESL. Ja uczyłam się sama - najbardziej mi podpasowały materiały Barrons'a - m.in Flash cards i Essential words for the GRE no i oczywiście ksiązka z przykładowymi testami. Korzystałam też z materiałów dostępnych w sieci:

http://www.greguide.com/gre-practice-tests.html

http://gre-tofel-downloads.blogspot.com/se...label/DOWNLOADS

http://www.bestsamplequestions.com/

Ja skupiłam się przede wszystkim na słownictwie bo z matmą dawałam sobie radę od początku. Najważniejsze to wiedzieć jak DZIAŁA test. ja np na matmie odpowiedziałam tylko na połowę pytań bo mi zabrakło czasu ale dostałam dobry wynik (>700). Zatem naprawdę warto czytać o różnych strategiach zdawania. W Kaplanie też mają kilka dobrych pomysłów, acz jakoś Barron's mi bardziej podpasował.

nie wiem czy wiesz, ale jako student międzynarodowy musisz też zdać TOEFL.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara, bo wydajesz się być osobą zorientowaną w temacie, ile czasu potrzeba na dobre przygotowanie do toefla? tzn. wiem, że to zależy od poziomu osoby, mój jest taki w okolicach CAE.

i z czego korzystałaś do przygotowań do toefla? bo ja mam tylko książkę i nie wiem, czy poza oficjalną stroną esl, można znaleźć jeszcze jakieś materiały w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy..........powyżej masz linka, pod którym znajdziesz materiały do GRE i TOEFL (ludzie czy wy czytacie czasami te odpowiedzi czy ja się produkuję dla zabway?). TOEFL nie jest trudny. czytanie i słuchanie są banalne (mój ang był na poziomie przeciętnym jak zdawałam). Masz też sekcję z mówienia - i to było dla mnie trudne ze względu na ograniczenie czasowe i hałas (zdawałam w sali z 20 innymi studentami, którzy odpowiadali na swoje pytania w podobnym czasie). eseje nie są takie złe - ale uwaga nie ma tam fajne funkcji poprawiania literówek jak w word. GRE jest dużo trudniejszy niż TOEFL. Ja do TOEFL iBT uczyłam się z ksiązki pod tym samym tytułem wydaną przez ETS. Ale po rozmowie z innymi zdającymi okazało się, że niketóre pytania powtórzyly się z poprzednich lat i najwięcej tego było w książkach Barron'sa.

nie zdawałam CAE i nie wiem jaki to poziom. mój nauczyciel ang w USA powiedział mi dobrą rzecz jak przygotowywałam się do GRE i TOEFL (na oba miałam 1 miesiąc) - zrób przykładowy test symulując prawdziwe warunki - tj ograniczenie czasu itp. sprawdź wynik i będziesz wiedziała czy potzrebujesz popracować nad słownictwem czy może nad pisaniem czy mówieniem. nie wiem ile czasu potzreba na przygotowanie. ja miałam 4 tyg i kułam jak dzika (głównie słówka na GRE). zdawałam po jakiś 2-3 latach nie używania ang (tj czytałam po ang ale z mówieniem i pisaniem no i bardziej zaawansowanym słownictem było cinko). niemniej jednak nie polecam takiego trybu uczenia. lepiej rozłożyć to sobie w czasie. pamiętaj że w przypadku TOEFL patrzą tylko na najlepszy wynik w ciągu ostatnich 2 lat, natomiast w przypadku GRE patrzą na wszytskie wyniki.. lepiej się zatem dobrze przygotować

i jeszcze jedna rada - kupując materaiły zwracaj uwagę z którego są roku (muszą być najświeższe bo dość często wprowadzają zmiany w egz - np. w gre dołożyli w tym roku nowy rodzaj zadan) i na to do jakiego rodzaju testu są one przeznaczone (penicl & paper czy computer based w przypadku GRE czy iBT w przypadku TOEFL)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Kara_kc! Trochę mi rozjaśniłas sytuację. Też myślałam, że ESL mi średnio pomoże. Mam podobnie jak Ty- z matmą nie ma większego problemu, widzę jednak, że muszę popracować nad słówkami. Toefla zdawałam, ale niestety minęło już 2 lata od tego czasu, więc będę musiała zdawać ponownie. Ale to akurat nie jest specjalny problem. Dla wszystkich innych- Toefl nie jest trudny, trzeba jedynie poznac schematy, na jakich jest oparty. Tzn warto zapoznać sie z pytaniami z poprzednich lat i ćwiczyć, ćwiczyc wypowiedzi i pisanie tak, żeby sie później wyrobić w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...