Skocz do zawartości

Wszystko Co Potrzebne Do F-1


Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem, po raz drugi wybieram sie po wize f-1. Nie chcialabym zapomnieć zadnych dokumentów. Wiec jesli cos ominełam to proszę powiedzcie co tam sie jeszcze zabieralo bo juz zapomnialam chyba :)

1. paszport

2. formularze DS-156, DS-157 (niby tylko dla facetow ale ja i tak chyb to wezme zeby pozniej nie bylo ze nie mam haha), DS-158

3. dowód wpłaty za ta opłate wizową

4. zdjęcie ( no właśnie to zdjęcie przykleić odrazu? bo rok temu to tam ludzie biegali z klejem pod konsulatem a ja juz nie pamietam czy przyklejałam w domu. moze lepiej zebym tam przykleiła?)

5.formularz DHL

6. I-20 ze szkoły

7. dowód opłaty SEVIS

8. wyciąg z konta sponsora ( w moim przypadku rodziców)

9. list od rodzicow ze to oni opłacaja caly wyjazd i sa odpowiedzialni za mnie finansowo

10. list od osoby u ktorej sie zatrzymuje ze jest odpowiedzialna za zapewnienie mi dachu nad glowa na okres mojej nauki

11. .... cos tam jeszcze bylo??? bo mysle ze z takim zapasem dokumentow juz nie beda mieli sie do czego przyczepic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie

Wlasnie dzownilem do konsulatu aby umowic spotkanie na rozmowe z konsulem o wize F-1, i sprawa wyglada nastepujaco.

Co do 9 podpunktu

Musi to byc potwierdzone notarialnie, napisz na priv to posle Ci skany mojego oswiadczenia jak to powinno wygladac.

Co do 10

To tak naprwade nie musisz miec potwierdzenia od nikogo kto Cie tam bedzie nocowal czy cos, bo rownie dobrze mozesz mieszkac u siebie wynajmujac jakis pokoj / mieszkanie.

Co do samego zdjecia, zdjecie musi byc o rozmiarach 5x5 cm z twarza skierowana do przodu z widocznymi uszami ( jak zdjecie paszportowe ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...