Jump to content

Czy Można Lata Przepracowane W Polsce Zaliczyć W Usa?


anabell

Recommended Posts

Na stronie poradnika sukcesu znalazlam taka odpowiedz na pytanie odnosnie emerytur.Czy to jest prawda, bo ja slyszalam ,ze jest inaczej??

cytuje odpowiedź: Od 1 marca 2009 roku, kiedy weszła w życie Umowa o zabezpieczeniach społecznych , administracja Social Security może zaliczyć lata przepracowane w Polsce, ale tylko osobom, które nie mają 40 lat przepracowanych w Stanach. Skoro ma pan staż pracy w USA większy niż 10 lat, to może pan z lat przepracowanych w Polsce skorzystać przez złożenie w ZUS podatnia o emeryturę łączoną w z emeryturą Social Security.

Emerytura ZUS zostanie połączona z Social Security, ale tylko dla osób urodzinych przez 1 stycznia 1949 roku, albo które zakwalifikowały się do polskiej emerytury przez 31 grudnia 2008 roku.

co sie bardziej oplaca laczyc emerytury w usa dodajac polskie lata ,czy laczyc je w naszym zusie dodajac amerykanskie skladki

slyszalam rowniez ze jak jestem niepracujaca zona pracujacego meza to tez mi sie cos za te lata w usa nalezy..gdzie znalezc szczegoly odnosnie tych tematow?

Link to comment
Share on other sites

dzieki bardzo cos znalazlam , wklejam dla korzysci tych ktorzy maja podobne pytania

Jaka może być wysokość świadczeń pobieranych przez członków rodziny?

Każdy członek rodziny może mieć prawo do pobierania miesięcznych świadczeń w wysokości nieprzekraczającej połowy świadczenia emerytalnego pracownika lub jego świadczenia z tytułu niezdolności do pracy. Istnieje jednak limit łącznej kwoty, jaką można wypłacać rodzinie. Zmienia się on, ale ogólnie wynosi około 150 do 180 procent świadczenia emerytalnego pracownika.

ale powiem ze strona ZUSu jest wogole nieczytelna i tam nic nie potrafie odnalezc jakie warunki trzeba spelnic by polaczyc social security do polskiej emeryturki,

no i pytanie bez odpowiedzi , gdzie sie bardziej oplaca pobierac emeryture?

Link to comment
Share on other sites

no i pytanie bez odpowiedzi , gdzie sie bardziej oplaca pobierac emeryture?

To zalezy. Po pierwsze jakie masz inne dochody z ktorych bedziesz zyla, rozliczala sie z podatkow, czy tu czy tam w Polsce.

W Polsce sa wyzsze podatki a limity nieopodatkowanych dochodow nizsze to juz powala, co w praktyce oznacza ze od emerytury SS bedziesz placic podatki.

W USA limit nieopodatkowanych dochodow jest wyzszy

Na to pytanie musisz sama znalezc kalkulacje w zaleznosci od twojej sytuacji materialnej.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...