Skocz do zawartości

Work&travel, Okolice Ny, 2010


Rekomendowane odpowiedzi

siamacie ludzie!

w tym roku na 99% wybieram sie do ju es ej i mam pare pytan na poczatek (pozniej napewno tez si ejakies pojawia :) )

1) czy polskie prawo jazdy jest wazne w usa? co by wypozyczyc samochod i pojezdzic po ameryce.

2) jesli dostaje jakas prace w work and travel to czy (po przyjezdzie) jest opcja zeby z niej zrezygnowac w przypadku znalezienia lepszej? albo ciagniecia obu naraz?

BARDZO POWAZNIE MYSLE O SZUKANIU PRACY JAKO GRAFIK KOMPUTEROWY W USA!

dzieki za opowiedzi pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) tak, szczegoly znajdziesz na tym forum\

2) to zalezy, jesli Twoj pracodawca pozwoli Ci zrezygnowac z pracy, wtedy mozesz znalezc nastepna,

mozesz rowniez pracowac w kilku pracach o ile nie koliduje to z Twoja pierwsza praca - wszystko jak zwykle zalezy od dobrej woli 1 pracodawcy

z praca grafika na WAT to raczej ciezko cos znalezc, tym bardziej jak sie jedzie pierwszy raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łe no to rewelacja :) rozumiem ze z praca jako grafik moze byc ciezko ale JEST DO OGARNIĘCIA? Jestem bardzo zdesperowany, czy szukanie pracodawcy wczesniej przez internet moze mi pomoc czy lepiej ogarniac temat na miejscu?

jak wogole wyglada teraz rynek pracy w usa... odrobie chociaz pieniadze wydane na wyjazd? wszystko pozyczam od rodzicow i stawiam wszystko na jedna karte.

blesss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada. ZAPOMNIJ o pracy jako grafik - nie w USA, a zacznij szukać pracy, która nie będzie kolidowała z drugą :) Ewentualnie szukaj czegoś z zapewnieniem sporej ilości nadgodzin tygodniowo - jeśli chcesz mieć tylko jedną pracę. Gdzieś ostatnio widziałem ofertę min. 60h tygodniowo, do max 75h, tylko chyba nie z NY. Jeśli wszystko dobrze sobie zaplanujesz to raz - ze zwrócą Ci się koszty poniesione na wyjazd, dwa - zwiedzisz sporo w USA jeśli masz to w planach, trzy -zostanie Ci sporo kasy którą przywieziesz ze sobą. Kwota 7000-8000$ jest całkiem realna, a nawet większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , dobra przyjmuje to do wiadomosci. ale są jakies konkretne argumenty, dlaczego mam ZAPOMNIEC?

ciekawi mnie tez praca jako lifeguard, tyle ze trzeba zrobic amerykanskie uprawnienia no i mozna pracowac przy zjezdzalni i pilnowac kolejki.

hej.

bylam w usa 3 razy, ale nie wiem czy jest opcja znalezienia pracy jako grafik komputerowy. na w&t raczej sa tylko ofert pracy sezonowej.

w tym roku tez sie wybieram i mam juz jedna towrzyszke. chcemy jechac w okolice NY. jezeli jestes zainteresowny pisz. moje gg 11376144. po zakonczeniu kontraktu zamierzamy pojezdzic po usa. dlatego im wieksza ekipa tym lepiej i razniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla jasności:

nie chcialbym szukac pracy na stanowisku graphic designer poprzez w&t ale na wlasna reke. poprzez internet, lub jak juz bede na miejscu. zalezy mi na zdobyciu doswiadczenia w usa w tej branzy bo chce isc dalej w tym kierunku.

stokrotka1984:

my jedziemy tez wieksza ekipa minimum 4 osoby :) wrazie co bedziemy sie kontaktowac!

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...