Skocz do zawartości

Checki In Online


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się odprawić przez internet, aby zaoszczędzić czasu na lotnisku. Teraz zastanawiam się czy to ma sens i rzeczywiście jest szybciej. Moje wątpliwości wzbudza dodatkowo kilka kwesti, które nie mają doprecyzowanych. Gdzie jest punkt zrzutu bagażu np. na Okęciu? Podobno gdzieś obok odprawy. Czy walizka, którą oddajemy powinna mieć nalepkę z informacją dokąd leci czy takie coś naklejane jest na lotnisku? Czy ktoś może podać plusy i minusy odprawiania się online oraz rozjaśnić trochę ten proceder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check in przez internet ma na celu usprawnienie i przyspieszenie odprawy i to zależy bo czasem rzeczywiście będzie to trwalo krócej niż jakbyś nie wydrukował sobie sam boarding pasów, ale może się też zdarzyć tak, że nie będzie prawie żadnej różnicy. Check in przez internet polega właśnie na wklepaniu wymaganych danych do systemu i wydrukowania boarding pasów (co na lotnisku robi obsługa) tak więc z tego chociaż powodu powinno to trwać krócej, bo każda osoba będzie obsługiwana krócej w takiej kolejce. Odprawa odbywa się przy jednej z bramek i jest najczęściej oznaczona jako "baggage drop off" tam tez musisz się wylegitymować i obsługa drukuje i nakleja wszystkie naklejki na bagaż o to w zasadzie chyba tyle. Ja osobićie zawsze sobie drukuje wszystko w domu i uważam, że jest w ten sposób szybciej. Minusem takiej odprawy online jest to, że czasami coś im nie działa i na lotnisku i tak muszą wydrukowac boarding passa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...