Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna 16 Lat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 16 Lat, w nieługim terminie zamierzam umówic się na rozmowe.

Otóż jestem uczniem Liceum Ogólnokształcącego, profil Humanistyczny z oparciem o zaawansowany J. Angielski, po liceum zamierzam studiować Anglistykę, posiadam juz zaswiadczenie ze jestem uczniem, zaswiadczenie ze jestem pilkarzem w klubie. Moi rodzice pracują, oboje legalnie w Polsce, mama ma firme łożyskową, tata zakłada klimatyzacje samochodowe.

Zamierzam leciec do USA, na Wakacje od ok. 1 Lipca do 30 Sierpnia, płynnośc finansową zapewnia mi Wujek Chrzestny (lece do rodziny od strony taty, brata i jego zony oraz kuzyna i kuzynki).

Wyżywienie, wszystkie transporty, opieke oraz mieszkanie mam zapewnione, dodam iż jest to miasto Beverly kolo Bostonu w Stanie Massachusetts.

Zaproszenie od wujka juz posiadam, oraz wyciągi z jego kont, wszystkie potwierdzenia z jego strony.

Jezeli zostane zapytany co będe tam robił odpowiem, ze mamy zamiar wraz z wujkiem zwiedzić Boston (Koncerty Orkiestry Bostońskiej itp), Cambridge i wszystkie uczelnie jakie tam są, NOWY JORK (Manhattan, Central Park, Brooklyn, Wall Street itp. pozostałosci po WTC, chce sobie pojezdzic po slynnych Autostradach w USA :), Ocean Atlantycki, Rhode Island, Philadelphia, New Jersey, Maryland, Delaware, Portland, Pennsylvania, Pittsburgh.

Myslicie ze jezeli ubiore się w biała koszule, schludnie, garnitur to chyba przesada, nie krzykliwie to podziała na + ?

Mam zamiar nawiązac rozmowe z konsulem po Angielsku myslicie ze to cos da?

Postaram sie mówic pewnie, ale nie za duzo, odpowiadac tylko na pytania zadane przez konsula, ładnie się usmiechac itp.

Z gory dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak tutaj napisałeś, tak też powiesz konsulowi podczas rozmowy i przedstawisz posiadane przy sobie dokumenty ALE tylko wtedy, jeśli Cię o to poprosi a jestem w 95% pewien, że nie będzie tego chciał. Będą się dla niego liczyły Twoje odpowiedzi na jego pytania, nigdy nie mów więcej niż Cię konsul zapyta. Jeśli chodzi o garnitur, to... powiem tyle, że ja także byłem w garniturze, więc warto wyglądać schludnie aczkolwiek znowu nie przesadzać. Rozmowa zwykle odbywa się w języku polskim, w końcu to konsul ma umieć polski a nie ty angielski skoro lecisz tam w celach turystycznych, raczej nic to nie da czy rozmawiasz w tym języku czy w tym, ale jeśli naprawdę chcesz w j. ang to możesz zaproponować, choć osobiście sensu nie widzę tym bardziej, że jesteś uczniem szkoły średniej a nie studentem czy coś w tym stylu.. no i lecisz turystycznie.. i tak wystarczy to, że będziesz miał rozmowę w j. ang tam w USA, na lotnisku z urzędnikiem imigracyjnym i tam już nie będziesz miał możliwości wyboru języka rozmowy bo raczej w j. polskim nie będzie on umiał choć podobno zdarza się... nie wiem, dopiero się przekonam bo lecę w marcu do NYC.

Postaram sie mówic pewnie, ale nie za duzo, odpowiadac tylko na pytania zadane przez konsula, ładnie się usmiechac itp.

no i o to chodzi :) Nie pokazuj zbytnio, że Ci tak bardzo zależy na tej wizie..

W sumie sam sobie na wszystko odpowiedziałeś w swoim poście, można tak powiedzieć... :) Zrób dokładnie tak, jak to nam opisałeś.. powiesz prawdę, co chcesz zwiedzać, dokąd i do kogo lecisz itp.

powodzenia :)

P.S. Poczytaj forum, dużo było podobnych i ciekawych wątków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam 16 Lat, w nieługim terminie zamierzam umówic się na rozmowe.

Otóż jestem uczniem Liceum Ogólnokształcącego, profil Humanistyczny z oparciem o zaawansowany J. Angielski, po liceum zamierzam studiować Anglistykę, posiadam juz zaswiadczenie ze jestem uczniem, zaswiadczenie ze jestem pilkarzem w klubie. Moi rodzice pracują, oboje legalnie w Polsce, mama ma firme łożyskową, tata zakłada klimatyzacje samochodowe.

Zamierzam leciec do USA, na Wakacje od ok. 1 Lipca do 30 Sierpnia, płynnośc finansową zapewnia mi Wujek Chrzestny (lece do rodziny od strony taty, brata i jego zony oraz kuzyna i kuzynki).

Wyżywienie, wszystkie transporty, opieke oraz mieszkanie mam zapewnione, dodam iż jest to miasto Beverly kolo Bostonu w Stanie Massachusetts.

Zaproszenie od wujka juz posiadam, oraz wyciągi z jego kont, wszystkie potwierdzenia z jego strony.

Jezeli zostane zapytany co będe tam robił odpowiem, ze mamy zamiar wraz z wujkiem zwiedzić Boston (Koncerty Orkiestry Bostońskiej itp), Cambridge i wszystkie uczelnie jakie tam są, NOWY JORK (Manhattan, Central Park, Brooklyn, Wall Street itp. pozostałosci po WTC, chce sobie pojezdzic po slynnych Autostradach w USA :), Ocean Atlantycki, Rhode Island, Philadelphia, New Jersey, Maryland, Delaware, Portland, Pennsylvania, Pittsburgh.

Myslicie ze jezeli ubiore się w biała koszule, schludnie, garnitur to chyba przesada, nie krzykliwie to podziała na + ?

Mam zamiar nawiązac rozmowe z konsulem po Angielsku myslicie ze to cos da?

Postaram sie mówic pewnie, ale nie za duzo, odpowiadac tylko na pytania zadane przez konsula, ładnie się usmiechac itp.

Z gory dziękuje.

Tak mlody czlowieku nie musisz zakladac bialej koszuli ale dobrze myslisz zeby wygladac schludnie, wazne tez abys jak bedziesz rozmawial brzmial wiarygodnie czyli badz swobodny i prawdomowny a na pewno bedziesz zalatwiony pozytywnie.

Mozesz dodac ze mozesz rozmawiac z nim po angielsku

Zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaczniesz wymieniać to wszystko co masz zamiar zobaczyć to ci czasu zabraknie :) wystarczy powiedzieć, jak by co, że chcesz zobaczyć Boston, Nowy Jork i może coś jeszcze, poza tym spokój i pełen luz, nie ma się co spinać

powodzenia, bo widzę, że masz już plany więc szkoda było by ich nie zrealizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...