Skocz do zawartości

Wiza turystyczna


w0jn4

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Czy ktos wyjezdzal do Kanady na wizie turystycznej? Jak wyglada cala procedura uzyskania wizy, i najwazniejsze czy trudna ja dostac?

Pozdr.

Ja nie wyjezdzalam, ale moj kumpel owszem (kilka lat temu - moze cos sie moglo zmienic w tym czasie). Z tego co mowil, jest znacznie trudniej uzyskac wize kanadyjska (turystyczna), anizeli amerykanska. Wymagaja stosu papierkow i zaswiadczen - procedura amerykanska to ponoc przy kanadyjskiej tylko "pikus"...

Szczegolow niestety nie znam, bo mnie blizej nie interesowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czo3em,

w zesz3ym roku stara3am sie o wize turystyczną do Kanady i nie by3o z tym ?adnego problemu (wa?ne: mia3am ju? wize do USA). Ca3ośa polega3a na wype3nieniu formularza, który wydaje stra?nik przy ambasadzie, do3ączeniu fotek na bia3ym tle, okazaniu odpowiednich dokumentów (1ród3o finansowania, stan konta, ew. index, legitymacja studencka itd.) oraz uiszczeniu op3aty w ambasadzie. Ostatnio by3o to (chyba) 75$ kanadyjskich za jednokrotną i 2x tyle za wielokrotną mo?liwośa przekroczenia granicy - ale to mo?na sprawdzia na stronie ambasady. Odbiór wiz tego samego dnia po 14.00.

Nie wiem jak inni zostali potraktowani, ale w moim przypadku posz3o bezboleśnie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

A czy ktos jest zorientowany, jakie sa sznse(i czy w ogóle jakiekolwiek są??) na dostanie wizy turystycznej do Canady po odmowie J1 do Stanow?CZy jest sens próbowac zaraz po odmowie wizy od Amerykanców?Czy odczekaa przynajmniej kilka miesiecy?Jeśli macie jakieś informacje od osób, które próbowa3y dostac sie do Canady na w. turystyczna(z sukcesem lub bez),bede bardzo wdzieczna.

Pozdrawiam, Julia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...