Skocz do zawartości

Prepaid 3g/gprs


czeslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukałem na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Jadę w czerwcu do Kalifornii na dwa tygodnie, chciałbym na czas pobytu móc korzystać z komórki z emailem, google maps, etc. Zatem potrzebne mi coś na kształt pre-paida z GPRS/EDGE/3G.

Starałem się coś na własną rękę dowiedzieć, ale w t-mobile konsultant mi powiedział, że nie mają prepaidów z netem a w innych sieciach w ogóle mi się nie udało nic takiego znaleźć.

Poradźcie coś, dobrzy ludzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o czymś takim... Mam modem iPlusa do laptopa tyle że ma on simlocka (ten modem) więc chciałbym zdjąć tę blokadę aby móc włożyć w niego kartę sim z innej sieci niż Plus (w przypadku gdy jestem poza Polską) i właśnie tutaj zrodził mi się pomysł włożenia do tego modemu karty sim właśnie z T-Mobile czy innych tamtejszych np. AT&T ? Ale z tego co piszesz, T-Mobile nie daje dostępu do mobilnego internetu na terenie USA??? Dziwne.... ??

Też bym chętnie poczytał Waszych porad i opinii... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz odblokowany telefon trzyzakresowy to sprawdź: www.fonepool.pl . Nie jestem pewien czy będziesz mógł ściągać email w ten sposób ale będziesz miał amerykański numer telefonu jeszcze zanim wyjedziesz do USA a do dzwonienia / wysyłania czy odbierania sms to wystarczy.

Amerykanie nie mają w zwyczaju blokowania swoich domowych sieci WiFi więc prawie zawsze można się do kogoś podpiąć w każdym miejscu czy to wioska czy miasto.

Nie wiem gdzie planujesz się zatrzymać ale w hotelach darmowa siec WiFi to podstawa.

W ramach ciekawostki ostatnio spotkałem się z ciekawym oprogramowaniem:

Poza tym jeśli dobrze pamiętam to w zeszłym roku używałem prepaid At&t - dawał mi możliwość ściągania emaila ale było to bardzo drogie, za każde połączenie płaciłem minimum $1 (oczywiscie w zaleznosci od ilosc sciagnietych danych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-mobile ma sidekick $1/day unlimited domestic email, web browsing, IM, and texting

http://www.t-mobile.com/shop/plans/prepaid-plans.aspx

wiem ze istnieje, nie probowalem wiec nie wiem jak dziala...zwroc uwage na to "domestic", choc na dobra sprawe nie wiem co to moze oznaczac w przypadku email'a bo przeciez jak ktos ma gmail.com czy yahoo.com i tak jest domestic

Hej,

szukałem na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Jadę w czerwcu do Kalifornii na dwa tygodnie, chciałbym na czas pobytu móc korzystać z komórki z emailem, google maps, etc. Zatem potrzebne mi coś na kształt pre-paida z GPRS/EDGE/3G.

Starałem się coś na własną rękę dowiedzieć, ale w t-mobile konsultant mi powiedział, że nie mają prepaidów z netem a w innych sieciach w ogóle mi się nie udało nic takiego znaleźć.

Poradźcie coś, dobrzy ludzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie nie mają w zwyczaju blokowania swoich domowych sieci WiFi więc prawie zawsze można się do kogoś podpiąć w każdym miejscu czy to wioska czy miasto.

Czesto tez nie zamykaja domow, garazy czy samochodow wiec prawie zawsze mozna cos zajumac czy to wioska czy miasto.

Wszystkie hotele, motele, kawiarnie (Starbucks) czy ksiegarnie (Barns and Noble) udostepniaja WiFi za darmo i nie jest zadnym problemem skozystac z internetu LEGALNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje wziąć laptopa z iPlusem do USA. Mam pytanie... bo może nawet modem iPlusa tam mi sie nie przyda... Jak wygląda sytuacja z darmowym dostępem do WiFi w Nowym Jorku na Staten Island dokładnie chodzi mi o wschodnią część wyspy?? Orientujecie się co nieco?

2. Warto brać modem iPlusa (bez simlocka oczywiście) i włożyć tam kartę sim z którejś z tamtejszych sieci np. AT&T i doładować sobie za ok. 50$? Jak wygląda tam sytuacja z przesyłem danych w mobilnym internecie w sytuacji, kiedy wkładam kartę sim z którejś z lokalnej sieci tak jak np AT&T? Wystarczyłoby mi doładowanie za np. 50$ na 2 tygodnie gdy bym chciał wieczorkiem od czasu do czasu wejść chwilę do neta?? Bo o używaniu iPlusa w USA nawet nie myślę, bo bym padł z nóg gdybym zobaczył rachunek po powrocie. Chodzi mi tylko o wykorzystanie modemu a kartę sim z Plusa wyjąć z niego i zastąpić jakąś z tamtejszych prepaid :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...