Skocz do zawartości

Usa 2010, Wyjazd,zakupy,zwiedzanie, Meine I Inne Stany


satiria

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wprawdzie nie lecę w tym roku do USA, ale spędziłam wakacje 2007 w Maine i moge sie podzielic paroma spostrzeżeniami. Ja mieszkałam w Cape Porpoise, niedaleko Kennebunkport, jest to miejsce w który znajduje się słynna i lawinowo odwiedzana przez masę Amerykanów i Kanadyjczyków letnia rezydencja Busha. Ogólnie jest przepięknie zielono i śliczne skaliste wybrzeża, naprawdę, amsa rzeczy do zwiedzania, tylko tutaj polecam uzbroić się w samochód lub ewentualnie rower i mocne nogi:) dosyć kiepsko jest z komunikacja publiczna pomiędzy mniejszymi miejscowościami, ale zawsze można coś znaleźc. Jest masa turystycznych miejscowości dookoła, plaże itp, ale woda w północnym atlantyku jest generalnie zimna więc kąpieli nie polecam jeśli cenisz sobie gorące południowe morza. Zawsze masz baseny do wyboru:0 specjalnością kulinarna są homary, chociaż mnie sposób ich podawania zupełnie nie przypadł do gustu...

Generalnie jest tam raczej spokojnie, Maine klimatem i atmosferą chyba bardziej przypomina Kanadę, wiekszośc mieszkańców to biali, raczej nie ma emigrantów, i ogólnie jest dosyć zamożnie i naprawdę gorąco polecam do zwiedzenia:)

pozdrawiam i zyczę udanego pobytu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...