Kokojambo Napisano 10 Marca 2010 Zgłoś Napisano 10 Marca 2010 W tym roku pierwszy raz jadę na wroka (do Maine) i mam pytanko do osób który już na tym programie były, bądź też tam pracowały. W jaki sposób otrzymuje się wypłatę od pracodawcy? Czy koniecznym jest założenie konta w banku amerykańskim? Pozdrawiam.
FUGAZI Napisano 11 Marca 2010 Zgłoś Napisano 11 Marca 2010 Paycheck co dwa tygodnie. Masz zamiar trzymać pensję z trzech miesięcy pracy w skarpetce?
Kokojambo Napisano 11 Marca 2010 Autor Zgłoś Napisano 11 Marca 2010 Dziękuje za szybką odpowiedź. Oczywiście, że nie. Będę miał konto dewizowe, ale widzę, że bez konta w amerykańskim banku się nie obejdzie. Z transferem pieniędzy z amerykańskiego banku do polskiego nie będzie tak łatwo, czytałem, że przelew on-line nie można tego zrobić, tylko przy okienku w banku. Taki paycheck warunkuje w którym banku mogę go zrealizować? Bo z tego co widzę, w miejscu do którego jadę jest tylko jeden regionalny bank. Najbliższy znany mi bank (BoA) znalazłem 50 mil od miejsca pracy.
FUGAZI Napisano 11 Marca 2010 Zgłoś Napisano 11 Marca 2010 Czasem są jakieś opłaty za cashowanie czeków, ale jak masz konto to robisz to najczęściej za darmo bez względu kto Ci taki czek wystawił.
jawor71 Napisano 12 Marca 2010 Zgłoś Napisano 12 Marca 2010 W Stanach z czekiem nie ma wogóle problemu. Konto zakładasz w 5 minut i od razu dostajesz kartę bankomatową. Warto założyć w banku, który firmuje paychecki twojej firmy. U nas to był np. Chevy Chase - wtedy w okienku lub bankomacie (tak bankomat "czyta" czeki) cashujesz je za darmo. pozdrawiam
FUGAZI Napisano 12 Marca 2010 Zgłoś Napisano 12 Marca 2010 Pan Szanowny oczywiście przesadził. Założenie konta to około 45 minut, kartę dostajesz od razu, ale tylko tymczasową. Stała karta przychodzi trochę później. Nie ma znaczenia skąd dostajesz czeki, jeżeli składasz je w swoim banku, to nie płacisz żadnych opłat. Czeki można składać w bankomacie w kopercie depozytowej.
Rademedes Napisano 12 Marca 2010 Zgłoś Napisano 12 Marca 2010 ponadto, jesli bank Cie uwaza za solidnego klienta, to srodki w ramach czeku, sa od razu dostepne do Twojej dyspozycji, bez koniecznosci czekania kilku dni
TT Napisano 13 Marca 2010 Zgłoś Napisano 13 Marca 2010 Założenie konta w moim przypadku zajęło jakieś 15 minut ( bank Wachovia ---> polecam ; z tymi 5 minutami to faktycznie kolega powyżej przesadził, 45 minut ? no chyba że się pół godziny w kolejce stoi Paycheck'i, z reguły co 2 tygodnie, u niektórych pracodawców co tydzień. Paycheck zanosisz do banku i po chwili masz pieniądze na koncie, (albo wypłacone w gotówce). Założenie kotna w banku w USA to konieczność, albo inaczej , nie wyobrażam sobie egzystencji tam bez karty płatniczej , możliwości płacenia za zakupy w internecie itd. .... no chyba że wolisz nosić przy sobie gotówkę , ale to nie najlepszy pomysł. Konto dewizowe ? można, ale to może być dość drogie, najlepiej gromadzić sianko w amerykańskim banku i na końcu jeden przelew na polskie konto ( najlepiej w $), albo wypłacić gotówkę i przywieźć ją do Polski, ja tak zrobiłem, to dobre rozwiązanie, chociaż trochę ryzykowne
kondzik83 Napisano 15 Marca 2010 Zgłoś Napisano 15 Marca 2010 Przelew 6000$ - koszt 50$,kasa jest na polskim koncie w przeciagu 3 dni,wiec chyba nie oplaca sie przywozic ze soba. Pzdr.
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.