Skocz do zawartości

Od Jakiego Miasta Rozpoczac Emigracje (usa)?


Husky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuje dluzsza (jesli nie trwala) przygode z USA, rozpoczynajac od wyjazdu na studia (informatyka, college). Nie ukrywam, ze chcialbym probowac zaczepic sie w regionie ktory moglby docelowo byc moim domem na reszte zycia. Dlatego starannie rozwazam wybior regionu. Czesc Forumowiczow podzielila sie ze mna swoimi opiniami na temat wybranych miast (dzial o studiach) - za co dziekuje. Bylbym wdzieczny teraz takze za opinie wszystkich, ktorzy mieli do czynienia z tymi miastami - czy jako turysci, studenci,emigracji itp.

Na co zwracac uwage? Co przeszkadza, co ulatwia zycie? Co mile/zle Was tam zaskoczylo ? Jacy sa ludzie? Jak z praca, kosztami zycia? Dlaczego polecacie/odradzacie Prosze o indywidualne opinie, zyciowe, w pelni subiektywne ;) Piszcie o tym co dla Was bylo wazne (niezaleznie od moich kryteriow, nie chce sugerowac).

A te oto regiony mam na oku:

1. Miami, FL

2. Orlando, FL

3. Sacramento, CA

4. Raleigh, NC

5. Phoenix, AZ

Z gory dziekuje za Wasze wnioski, opinie i wywody :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kazde z tej piatki :P

Z jakimi opiniami sie spotkales? Czy tak moze rozpoczela sie Twoja przygoda (w Orlando)?

Z tego co ja slyszalem jest bardzo wysoka przestepczosc a ceny poszly w gore...

Poza tym wiele licznych zalet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja przygoda zaczela sie od Orlando

zalety:

- latwiej znalezc prace na nielegalu (przynajmniej w moim przypadku, otarlem sie o Nowy Jork i bylo mi trudniej znalezc prace tam i wrocilem do Orlando)

- miasto nowoczesne z przewaga ludzi mlodych

- mozliwosci szybszego opanowania jezyka gdyz jest malo Polakow i jestes zmuszony komunikowac sie po angielsku

- ciekawszy wybor prac z najnizszej polki , (np: po co pracowac na budowie w NY za 10/h jak mozna zarobic to samo bedac ratownikiem i sie nie narobic)

- lepsze warunki mieszkaniowe za porownywalne ceny z np: NY czy Chicago

- tansze koszty zycia np w porownaniu z California i NY

- nie mozna sie nudzic , w Orlando zawsze znajdzie sie impreza albo ciekawe miejsce na spedzenie czasu wsrod ludzi

wady:

- komunikacja miejska , bez samochodu ciezko

- ciezej o prace z lepszymi perspektywami i za wieksze pieniadze bo wszystko kreci sie wokol turystyki i uslug

- brak znajomosci jezyka w stopniu komunikatywnym moze uniemozliwic funkcjonowanie

- przestepczosc - to fakt w ostatnich latach znacznie wzrosla ze wzgledu na naplyw nieciekawego towarzystwa z Miami

ceny wszedzie ida w gore ze wzgledu inflacje kreowana przez rzad USA , ceny nieruchomosci aczkolwiek dostaly ladnie po d...e

to taka moja opinia , ja tam zaczalem i bylem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...