Skocz do zawartości

Prosze o pomoc


Dexter

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam takie pytanie do was bardzo bym prosił o odpowiedz Jestem uczestnikiem programu work & travel. Dostałam pracę na Florydzie lecz mam znajomego ktory mieszka w NY i chce zebym przyjechal do niego i został. Prace i mieszkanie pomoze mi znalesc. Czy musze napisac i wysłac jakies pismo do pracodawcy lub do organizatora programu ze rezygnuje z pracy i porgramu i czy naprzykła jezeli nie podejme tej pracy gdzie mam podpisaną umowe to czy bede mogł ubiegac sie o numer social security w NY. Czy raczej mam juz zamknietą mozliwosc ubiegania sie o numer Social Security jezeli nie pojawie sie u mojego pracodawcy.Dziekuje za odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............... mam znajomego ktory mieszka w NY i chce zebym przyjechal do niego i został. Prace i mieszkanie pomoze mi znalesc. ............

Podobne sytuacje już były opisywane :!: :!: :!:

(przejżyć historię - użyj "szukaj" )

Pragnę przypomnieć wszystkim którzy chcieliby "zostać"....

Sam SSN nie uprawnia do podjęcia legalnej pracy :!:

Zawsze można zmienić 'status' (ożenić się ect.) :!:

Gdybym , to ja końńńńbinował, to zacząłbym pracować tam,

gdzie się załapałem....

Później 'podziękować za pracę' i znikam :wink:

O czym trzeba pamiętać :?:

Jeżeli Twoja wiza & prawo do pracy było z zastrzeżeniem,

że dotyczy tylko wymienionego 'programu' i 'pracodawcy' ,

to po opuszczeniu wskazanego miejsca lub pracodawcy zostajesz prawie automatycznie "ILLEGAL ALIEN" :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym trzeba pamiętać  :?:  

Jeżeli Twoja wiza & prawo do pracy było z zastrzeżeniem,

że dotyczy tylko wymienionego 'programu' i 'pracodawcy' ,  

to po opuszczeniu wskazanego miejsca lub pracodawcy zostajesz prawie automatycznie "ILLEGAL ALIEN"  :!:

Chyba że dogadasz się z pracodawcą który nie będzie miał nic przeciwko że zmienisz pracodawcę tj nie zgłosi tego do sevisu,

Znam kilka przypadków, że ludzi po kilku tygodniach wyjeżdzali z miejsca gdzie powinni pracować do np innego miast/stanu i tam zgłaszali to do sevisu że zmienili pracodawcę. Nie wiem jak dokładnie to załatwiali, może przez organizację sponsorującą?

Ale jedno jest pewne Twój pracodawca do którego przyjechałeś musi się na to zgodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...