Skocz do zawartości

jak realizować czeki ze zwrotem podatku


mia

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo to chyba City Bank (ponieważ to amerykański bank) robi to najszybciej, podobno ma też dość korzystne stawki...

Al ne pewno nie zrealizujesz go od ręki, muszą go pierw sprawdzić czy ma pokrycie itd. ... to trochę potrwa..

Jest jeszcze jedna możliwość ale nie wiem czy to przejdzie...

Kilka tygodni temu (jak już w innym wątku pisałam) była w ambasadzie na konsultacjach w sprawie rozliczenia z podatku. Pan który mi pomagał polecił mi właśnie City Bank,ale powiedział że mogę też spróbować zrealizować czek w kasie ambasady. Opłaty za realizację nie ma żadnej i w dodatku korzystny kurs dolara.

Gościu powiedział że ludzie czasmi tak robią.

Nie wiem czy taki numer przejdzie bo nie próbowałam. I pewnie nie spróbuję chyba że nie przyślą mi czeklu w ciągu czterech miesięcy:):D mam zamiar zrealizować go w U.S.

Ale jak bym się wybierała to dam znać jak poszło.

Może ktoś spróbuje...tylko niech pamięta że do amasady z paszportem trzba- inaczej nie wpuszczą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożka, powiem Ci tylko, że ja 2 lata temu też chciałam zrealizować czek ze zwrotem już w USA (w NY konkretnie) i wierz mi lub nie, ale w ŻADNYM punkcie realizacli czeków i w ŻADNYM banku na Manhattanie nie chciano mi tego czeku zrealizować. Zrobiłam to dopiero w Kalifornii (ale to chyba bez znaczenia) w kasie mojego pracodawcy (wielka korporacja - mieli swój punkt realizaci czeków i wypłat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ŻADNYM punkcie realizacli czeków i w ŻADNYM banku na Manhattanie nie chciano mi tego czeku zrealizować.  

No co ty??? A ja myslałam ze tam to już totalnie nie powinno być problemów.. przecież to czek federalny?? Oj! Dziwni Ci amerykańcy!!

A próbowałaś w City Banku?

Tak sobie pomyslałam, że ten cały IRS jest w Philadelphi wic może tam ten czek zrealizują??? Zamierzam się tam wybrać na zwiedzanko a przy okazji może się uda w jakimś banku ???

Spróbuję.. pod warunkiem że mi przyslą ten czek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W City Banku też. Chodziło właśnie o to, że to jest czek wystawiony przez rząd (tak mi tłumaczyli przynajmniej :? ) i od ręki nigdzie nie mogłam dostać kasy. Podejrzewam, że gdybym miała w którymś banku założone konto, to nie byłoby problemu, ale sęk w tym, że mi kaska była potrzebna od razu, a tu [beeep].. Musiałam więc dostać się do Kalifornii z NY mając w kieszeni $50 :D Ciekawa to była podróż, oj ciekawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło właśnie o to, że to jest czek wystawiony przez rząd (tak mi tłumaczyli przynajmniej  :? )

Czyżby się bali, że rządowy czek będzie bez pokrycia??

Dziwni Ci Amerykańcy!

Ale mówisz, że jeśli gdybyś bardzo chciała to zrealizowali by ten czek, tylko trwało by to kilka dni?? Tak?

Bo podejżewam, że ja ten czek dostanę pewnie gdzieś w środku wakacji więc chcę iśc do banku który będę miała na miejscu, mogę wtedy poczekać kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodziło z tym konkretnym czekiem :?:

Czek ze zwrotami jest czekiem federalnym lub stanowym, ale przez bank jest traktowany jak czek personalny :!:

Jeżeli nie ma innych zastrzeżeń jest ważny 90 dni od daty wystawienia :!:

Zrealizować od ręki można tylko w tej samej sieci banków w jakiej został wystawiony lub w banku authoryzowanym :!:

W innych bankach jest konieczność zdeponowania tegoż czeku na konto personalne / business account.

W polsce (np.PKO BP) czas na potwierdzenie 2-4 tygodnie .

W USA 2-4 dni .

W USA wiele punktów handlowych realizuje tego rodzaju czeki "od ręki" za odliczeniem 1-3% sumy czeku :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma innych zastrzeżeń jest ważny 90 dni od daty wystawienia  :!:  

A jak to jest z paycheck'ami?? czy też są ważne 90 dni??

Bo ostatnio dostałam od mojego pracodawcy spóźnionego paychecka i nie wiem czy będę mogła go zrealizować??

Tym bardziej że data na nim jest 09/30/04 ??? a nie ma tam żadnej innej daty która by potwierdzała, że dostałam go nie dawno..

Dostałam go z miesiąc temu..i byłam w głębokim szoku jak zobzczyłam co to jest :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy czek jest ważny 90 dni o ile nie jest zaznaczone inaczej :!: :!: :!:

Czek do roku czasu (nawet nie ważny terminowo) można zrealizować w banku przez który został wydany :!:

Jest możliwość zdeponowania przeterminowanego czeku w 'swoim' banku,

a bank poprosi o aktualizację bank pokrywający tranzakcje (konto) -> operacja za dodatkową opłatą :!:

Nie wszystkie banki chcą wykonywać taki manewr :!:

(takie są oficjalne reguły 'gry' :!: Chiiiba, że coś się pozmnieniało . )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...