Skocz do zawartości

Deklaracje celne i wizowe


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za ten link :D

No i mam pytanie (byc może głupie): w punkcie 11 podpunkt a) jest pytanie o "food," czy im chodzi o food generalnie jako jedzenie (czyli wszystko podchodzi w stylu czekolada, dżem, makaron)?

Tak pytam bo coś bym chyba z Polski wzięła, wiem, że jakiekolwiek mięsko czy owoce odpadają, ale nie jestem pewna jak jest z tymi innymi jedzonkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teoretycznie nie wolno wwozić nic, ale ludzie różne rzeczy przewożą.

na pewno powinno być raczej zapakowane firmowo - tak mi się wydaje..

A to czy Ci się uda zależy raczej od tego czy ędziesz mieć szczęście :wink:

Czego Ci życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Pod wpływem rozmowek na temat deklaracji celnej, postanowilam poszukac, aby wiedziec co i jak wypelnić :D I oczywiscie, jak to ja :D mam pytanie. Jest tam pkt 15, o calkowita wartosc wszystkich przywożonych artykułów, w tym prezentow ;) co tam wpisac ??

Podobnie z tabelką na nastepnej stronie, opis i wartosc = razem w $

Wpisac tam te drobne prezenty ?? :lol:

Pytam o teorie i wasze doswiadczenia :lol: jak to wyglada w praktyce ??

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem rozmowek na temat deklaracji celnej, postanowilam poszukac, aby wiedziec co i jak wypelnić :D I oczywiscie, jak to ja :D mam pytanie. Jest tam pkt 15, o calkowita wartosc wszystkich przywożonych artykułów, w tym prezentow ;) co tam wpisac ??  

Podobnie z tabelką na nastepnej stronie,  opis i wartosc = razem w $

Wpisac tam te drobne prezenty ?? :lol:

Pytam o teorie i wasze doswiadczenia :lol: jak to wyglada w praktyce ??

Pozdrowionka :)

nic nie wpisujesz ze wwozisz jakies prezenty. wszedzie zaznaczasz "nie" a tam w tej jednej rubryce zaznaczasz max 90USD albo inna nizsza kwote i jest cacy ;-)

do tabelki wpisuje sie tylko towary DO OCLENIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, słuchajcie, jak to jest z tymi prezentami, będę miała kilka rzeczy dla przyjaciół, prezenty wartość w sumie ok 300 zł więc wg obecnego kursu ok 150 $, są to książki, spinki srebrne, płyty itp.

Czy powinnam to wpisać do deklaracji celnej? Tam jest napisane że wartość nie może przekroczyć 100 $ jeśli chodzi o prezenty, ale z drugiej strony to nie są jakies straszliwie wartościowe rzeczy tylko w sumie tyle wychodzi. Jedynie spinki będę miała przy sobie, a resztę wpakuję do bagażu głównego. Doradźcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...