Skocz do zawartości

Social Security Administration - Pismo Po Pobycie Na J-1 O Co Chodzi?


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w USA 4 lata temu na wizie J-1, praca jak najbardziej legalna, w jednym z największych kasyn, pracodawca płacił oczywiście podatki i ja również, które zresztą później udało mi się odzyskać.

W ostatnim czasie dostałem pismo z Social Security Administration o tytule: "A Statement From Social Security" dziwnej dla mnie treści.

Treść jest jakby informacyjna że w dokumentach SSA wynika jakoby pracodawca u którego pracowałem mógł lub nieodporowadzał jakichs świadczeń i to mogłoby wpłynąć na moje ubezpieczenie lub emeryture. (?)

I informacje na temat agent rządowych WEP i GPO gdzie mogę się dowiedzieć szczegółów na temat ubezpieczeń itp. Ogółnie jedna strona. Czy chodzi tylko o informację w jedną stronę?

Co o tym sądzicie? powinienem drążyć temat? Jak mogę sprawdzić że mam wszystko poukładane "tam".

Chciałbym mieć "czystą" sytuację w razie kiedys ponownego starania się o wize. Może ktoś już miał takie coś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzięki za odpowiedz

jednak moje pisemko sie różni, przedewszystkim jest to tylko jedna strona, nie ma żadnych danych odnośnie kwot ani pracodawcy, czy sa gdzies jeszcze jakies przykładowe sample takich pism?

no i dostałem właściwie juz dwa razy takie pisemko w ciągu dwóch lat.,

z góry dzięki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt więcej nie odpisuje w moim poście...

może znajdzie się ktoś kto ma doświadczenie z tego typu pismami od SSA ? Treść jest właściwie informacyjna tylko, czy ktoś może kiedyś kontaktował się z SSA w celach sprawdzenia swoich danych itp, jak to wygląda w praktyce?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...